Ekstrem Sporlar

Zumba Nedir? Zumba Eğitmeni Nasıl Olunur?

Zumba Eğitmeni Nasıl Olunur

Zumba Eğitmeni Nasıl Olunur?

Merhabalar Rekreasyonist.com okuyucuları bu yazımızda sizlere Zumba Eğitmeni Nasıl Olunur? Zumba Eğitmeni kime denir? Zumba Eğitmeni Belgesi hangi kurumdan alınır? Tek tek bahsedeceğiz. Şimdi arkanıza yaslanın ve dikkatlice okuyun.

Zumba Nedir?

Zumba son zamanlarda iyice yükselişe geçen bir grup – fitness aktivitesi olarak karşımıza çıkıyor. Zumba belli latin adımlarıyla yapılır. Dans aktivitesi anında kullanılan müziklerde insanın içini kıpırdatan müziklerle yapılır. Latin müzikleri dışında da her türlü müziklede yapılır. Dans aktivitesini yapan bireyler aerobik egzersizlerle kalori harcarlar. Dersler çok eğlencelidir ve sosyalite ön plandadır.

Zumba Eğitmeni kime denir?

Zumba Eğitmeni, fitness, plates, yoga, welness stüdyolarında latin müzikleri veyahutta hareketli müziklerle ile belirli  adımlarla yapılan grup fitness aktivitesinin başında olup yapılan dansın eğitmeni olan kişilere Zumba Eğitmeni denir.

Zumba Eğitmeni Nasıl Olunur?

Zumba Eğitmenliği için Türkiye’de herhangi bir federasyon bulunmuyor. Sertifikalı Zumba Eğitmeni olmak için Zumba Fitness LLC kurumunun düzenlemiş olduğu Zumba Basic 1 eğitimini başarıyla alması gerekiyor. Zumba’nın orjinal websitesine girerek online bir şekilde kaydınızı yaptırabilirsiniz. Eğitim 2 gün sürmektedir. Erken kayıtlarda fiyat daha da düşüyor ortalama 355 amerikan doları gibi bir fiyatı var.

Zumba Eğitmeni Nasıl Olunur

Zumba Eğitmeni Nasıl Olunur

Zumba Eğitmeni Olmak için Şartlar Nelerdir?

Zumba eğitmeni olmanız için herhangi bir şart aranmıyor. Elbetteki BESYO mezunu ya da grup fitness antrenörü olmanız sizin için tecrübe konusunda çok daha iyi olur. Aslında ihtiyacınız olan şey müzik kulağı ve yeteri kadar kendinize güven gerisi kolay şeyler.

Zumba Eğitmenliği İş İmkanları ve Maaşı

Zumba Eğitmenliğine gün geçtikçe rağbet artmakta. Yeni açılan spor salonlarının olmazsa olmazı olan zumba, plates step, aerobik gibi stüdyo dersleri elit semtlerde çok rağbet görmekte. Bu yüzden spor salonlarının ve stüdyolarının özellikle aradığı eğitmenler olarak dikkatimizi çekiyor. Yaklaşık maaşları 1600 – 2000 lira arası değişmekte olup özel derslerle 3000 – 4000 lira bulmaktadır.

DİĞER ZUMBA HABERLERİNİ ÖNCE SİZE GÖNDERELİM!

Rekreasyonist.com, ZUMBA konusunda tüm yeni haberleri ve duyuruları çok yakından anlık olarak takip etmektedir ve bu bildiriler ilk olarak bu sitede yayınlanmaktadır. Bu nedenle Rekreasyonist.com’un yayınladığı haberleri takip etmeniz ve hızlı adım atmanız yararınıza olacaktır. Rekreasyonist.com’dan yapılan ZUMBA duyurularını ve haberlerini en önce siz almak istiyorsanız facebook instagram hesaplarında bize abone olabilirsiniz. Sitemizden direk bildirim almak istiyorsanız sol alt köşeden bildirim butonuna basmanız yeterlidir.

Yazar hakkında

Fikret Kayhalak

Rekreasyon Lideri, Otizm Spor Eğitmeni, Antrenör, Sosyal Medya Uzmanı

Yorum yaz