Ana sayfa Sağlık Zayıflamak İçin Akupunktur

Zayıflamak İçin Akupunktur

11
zayiflamak-icin-akupunktur

Akupunkturla zayıflama için 2 farklı iğne kullanılmaktadır. Bu iğnelerden biri uygulanan seanslarda kullanılmakta olan kulak ve vücut akupunktur iğneleridir. Diğerleri ise her seans sona erdikten sonra kullanılan, akupunkturla zayıflama ve sigara bırakma için kullanılmakta olan kalıcı akupunktur iğneleridir.

Kalıcı iğneler adı verilen akupunktur iğneleri, her seans sona erdikten sonra takılmaktadır. Bu iğnelerin takılmasındaki ana neden tedavi gören kişilerin bir hafta boyunca rahatlamalarını sağlamaktır. Bilinmesi gereken ana unsur, uygulanan seans etkisi 2-3 gün sürmektedir ve süre bir hafta boyunca sürmemektedir. Bu iğneler vesilesiyle tedavi gören kişinin 1 hafta boyunca rahat etmesi sağlamaktır.

Zayıflamak İçin Akupunktur İğneleri

Akupunktur tedavisi, iğneler ile uygulanan bir tedavi olduğu için pek çok kişi iğne korkusu nedeniyle tedavi görmek istemeyebilir. Fakat bu iğneler hem çok ince hem de uzman kişiler tarafından uygulanması durumunda, iğneden korkan kişilerin dahi korkmamasını sağlayacak kadar çok küçük bir batma hissi vermektedir. Kalıcı iğne adı verilen ve bir hafta boyunca takılı kalan iğneler ise günlük hayatı kısıtlamamaktadır. Yani akupunktur tedavisi görülmediği ve iğnelerin takılı olmadığı günlerde nasıl hareket ediliyorsa, o şekilde hareket edebilme imkânı bulunmaktadır.

İğneler takılı olduğu halde makyaj yapabilir, yüzünüzü yıkayabilir hatta duş alabilirsiniz. Fakat dikkat edilmesi gerekenler arasında özellikle makyajlarda uygulanan fondöten ve pudra gibi malzemeleri gelmektedir. Bu makyaj malzemelerine dikkat edilmesinin ana nedeni ise akupunktur iğnelerinin yapışkanlık özelliğinin kaybolmasına neden olmasıdır. Yüz yıkama ve duş alma sonrasında kalıcı akupunktur iğnelerinin takılı olduğu bölgelerin son derece iyi kurulanmasına ciddi bir önem bulunmaktadır.

Takılı olan iğnelerin gevşemesi ya da çıkması durumunda, kişinin kendisi tarafından yapıştırılmaması gerekmektedir. Bunun başlıca nedeni ise birbirine yakın çok fazla akupunktur noktasının bulunmasıdır. Tekrar yapıştırma durumunda yanlış bir etki meydana gelebilir. Dolayısıyla gevşeyen ya da çıkan kalıcı akupunktur iğnelerin direkt olarak çöpe atılması gerekmektedir. Aynı zamanda herhangi bir enfeksiyon meydana gelmemesi için kalıcı iğnenin çıktığı bölgeyi alkol ya da limon kolonyası ile iyice sterilize etmekte fayda vardır.

İzmir Karşıyaka Akupunktur kliniğinde akupunkturla zayıflama konusunda kişilere özel tedavi uygulayan Uzm. Dr. Başak BİNGÖL ‘e web sitesi www.karsiyakaakupunktur.com ‘dan ulaşabilirsiniz. Karşıyaka Akupunktur web sitesinde yer alan iletişim sayfasındaki iletişim bilgilerinden ya da iletişim formundan iletişime geçerek, randevu alabilir ya da soru sorabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

Kolik Bebek Nedir? Belirtileri Nelerdir?

Yeni doğan bebeğinizle eve geldiniz. İlk birkaç gün boyunca, sadece uyuyan, beslenen ve ba…