Rekreasyon

Yaşarken yapmanız gereken 5 Rekreatif Etkinlik

Yaşarken tatmanız gereken 5 Rekreatif Etkinlik

Yaşarken yapmanız gereken 5 Rekreatif Etkinlik hepimizin pişmanlıkları olmuştur. Ölmeden keşke yapsaydım diyeceğiniz 5 Rekreatif etkinlik

Uçaktan Paraşütle Atlayın!

Paraşütle Atlamak

Paraşütle Atlamak

4500 metre yükseklikten kollarınızı açıp kendinizi boşluğa bırakmak sıradışı bir duygu olsa gerek. Uçaktan atladıktan sonra paraşüt açılana kadar geçen yaklaşık 50 saniye hayatınızın en eşsiz deneyimlerinden biri olabilir.Bir kere tadına baktıktan sonra yani zehiri aldıktan sonra tek başına da atlamak isteyip paraşüt konusunda eğitim almak isteyenlerin sayısı hafife alınacak gibi değil. Çok tehlikeli bir rekreatif etkinlik görülse de aslında oldukça güvenliymiş.

Korku Evine Gidin!

Korku Evi

Korku Evi

Tamamen korku ve gerilim havası hakim olan korku evi; arkadaşlarınızla, ailenizle ya da mesai arkadaşlarınızla kuracağınız ekipte gerçek bir mekanda korku ve heyecan dolu dakikalar geçirmenizi sağlayan bir rekreatif aktivitedir. Oyun start aldığında kurduğunuz ekibinizle birlikte kapatıldığınız evden çıkmaya çalışırsınız. Korku evi en az 2 kişilik ekipler halinde oynanabilirler ve aşağı yukarı 60 dakika sürer.
Not: Üstünüzü başınızı dert etmemelisiniz her an bir yerden sürünerek geçmek ya da ufak bir delikte “O”nunla mahsur kalabilirsiniz.

Seabreacher ile deniz altında bir gezinti yapın !

Seabreacher

Seabreacher

Searbeacher’ı diğer klişeleşmiş rekreatif etkinliklerden farklı oluşuyla bizleri kendisine çekiyor. Innespace Production tarafından geliştirilen bir su altı dalgıç aracı aracının amacı heyecanlı ve güvenli dalgıç sualtı uçuşunun benzersiz deneyimini sizlere yaşatmaktır. Bu araçla suyun altında saatte 55 km hız yapabilir 3.5 metre havalnıp ardından 1.5 metre derinliğe inebilirsiniz. Ani manevralar ile adrenalinin doruklarıına çıkabilirsiniz.

Çok korkunç görülen bir rollercoaster’a binin

Rollercoaster

Rollercoaster

Korku ve ” ya şuan bir şey olur ve ölürsem” hissi insana gerçekten yaşadığını hissettiriyor. Dünyanın en hızlı roller coaster’larından biri olan ve Bugatti hızında adrenalin yaşatacak olan “Red Fire” 2.5 saniyede 115 km hıza çıkabiliyor. İstanbul Tuzla’da kurulan bu alanda muhteşem bir deneyim yaşayabilirsiniz.

ROLLER COASTER HAKKINDA BİLGİLER
• Yükseklik : 55 metre
• Hız : 2,5 Saniyede 115 km hıza çıkabiliyor (Dünyanın en hızlı arabası Bugatti Veyron’un 0’dan 100’e 2,5 sn’yede ulaşıyor)
• Max. hız : 115 km
• Toplam Uzunluk : 981 metre
• Tren sayısı : 2
• 1 trenin yolcu kapasitesi : 12 kişi
• 1 saatte taşıyabileceği yolcu sayısı : 630 kişi

Balona binin!

Rekreatif Etkinlik - Balon

Rekreatif Etkinlik – Balon

Günüşeşin doğuşunu, doğal güzellikleri ya da bir milli parkı tepeden balonla süzülerek görme deneyimi hayatta en az bir kere yaşanmalı. Bu rekreatif etkinlik ülkemizde Nevşehir’de yapılabilir. İmkanınız varsa Ihlara vadisinde balonun keyfini çıkartın.

Yazar hakkında

Fikret Kayhalak

Rekreasyon Lideri, Otizm Spor Eğitmeni, Antrenör, Sosyal Medya Uzmanı

Yorum yaz