Turizm

Türkiye’de Ucuza Tatil Yapabileceğiniz Harika Beldeler

Yazar : Gökhan Peker

Ucuza Tatil Yapılabilecek Yerler konusunda ülkemiz doğal ve tarihi güzellikleri, mükemmel kusmaları ve havasıyla tatil için oldukça uygun şartlar sunmaktadır. Zaten ülkemizde genel anlamda dünyadaki birçok ülkeye göre çok daha uygun fiyatlara çok kaliteli tatillerin yapılması mümkündür.  Türkiye’de hem yorgunluğunuzu atabileceğiniz, tatilin keyfini tam anlamıyla yaşayabileceğiniz üstelik bütçenizi sarsmayacak onlarca uygun tatil yeri bulmak mümkündür.

Amasra

Deniz, kum ve güneş Amasra’da bunların hepsi bulunmaktadır. Üstelik tarihi ve doğal güzellik açısından son derece zengin olan bu şirin tatil bölgemizde bütçenizi sarmayacak oldukça uygun fiyatlarda tatilinizi yapabilirsiniz.

Erciyes Kayak Merkezi

Tatil dendiği zaman aklımıza yaz ayı gelse de ülkemiz kış turizmi açısından da oldukça uygun şartlara sahiptir. Ve oldukça kaliteli kayak tesisleri bulunmaktadır. Bunlar için Kayseri’de bulunan Erciyes Kayak Merkezi kayak tutkunları için biçilmiş kaftan durumundadır. Kış turizmi açısında son derece uygun fiyatlarla oldukça iyi bir kış tatili geçirme fırsatı bulacaksınız. Uygun fiyatlı kış turizmi dendiği zaman akla Erciyes gelmektedir.

Çanakkale Gökçeada

Tarihi güzellik ve doğal güzellik açısından son derece iyi seçenekler sunan bu ada uygun fiyatı ile de kafasını dinlemek isteyen tatilcilerin uygun fiyatla tatil imkânı buldukları beldedir.

Avşa Balıkesir

Doğal güzelliği ve tertemiz denizi ile özellikle ailesi ile birlikte güzel ve sakin bir ortam sunan bu ilçede oldukça uygun fiyatlarda tatil yapma imkânınız bulunmaktadır.

Muğla Akyaka

Muğla’nın Ula ilçesine bağlı Akyaka beldesi, oldukça iyi ve sahip oldukları güzellikleri ile sizlere mükemmel bir tatil seçeneği sunmaktadır. Özellikle kendine has mimarisi ile insanları cezp etmektedir.

Çanakkale Asos

Oldukça tarihi bir geçmişe sahip olan Asos’ta tarih ve doğa iç içe geçmiş durumdadır. Birçok butik otelin bulunduğu yerde çok uygun fiyatlarla tatil yapma imkânı sunulmaktadır.

Görüldüğü gibi daha sayamadığımız onlarca ucuz tatil beldesi ile ülkemiz oldukça uygun fiyatlarla tatil yapılabilmektedir. Hatta kamp yapılarak bu ücretler minimum seviyeye bile çekilmektedir. Üstelik ülkemizde birçok turizm çeşidine hitap eden seçenekleri bulmak mümkündür. Hatta birçok tatil beldemi birçok özelliği aynı anda bünyesinde bulundurmaktadır.

Aynı anda hem denize girebilirken birkaç km ötede kayak yapılabilmektedir. Bu tarihi, doğal ve kültürel mirası en uygun fiyatlarda değerlendirme iyi bir araştırma ile fazlasıyla mümkün görünmektedir.

Yazar hakkında

Gökhan Peker

1994 Ankara doğumluyum. Gazi Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi'nde Antrenörlük Eğitimi bölümü mezunuyum. Uzmanlık dalım tenis ve buz hokeyi. Buz hokeyinde milli sporcuyum. Milli Eğitim Bakanlığı'nda Beden Eğitimi ve Spor Öğretmeni olarak görev yapıyorum.

Yorum yaz