Rekreasyon

“Ekorekreasyon” Prof. Dr. Suat KARAKÜÇÜK Sempozyumu

15. Spor Bilimleri Kongresinde 18 Kasım Cuma Günü Kongrenin son oturumu Rekreasyon alanında gerçekleşti. Davetli konuşmacılar Prof. Dr Suat Karaküçük, Prof.Dr. Sami Mengütay ve Prof. Dr. Cengiz Arslan gibi alanında uzman kişiler spor bilimleri alanında konuştu.

“Ekorekreasyon” Prof. Dr. Suat KARAKÜÇÜK Sempozyumu

Sempozyumda “Ekorekreasyon” ve “Ekoloji hakkında önemli noktalara değinen Gazi Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi Rekreasyon Bölüm başkanı Prof. Dr. Suat Karaküçük şöyle dedi;

“2016 ve 2017 yılları arasında Uluslararası Spor Bilimleri Kongresinde Çevre, Ekoloji Ekosistem, çok kültürlü etnisite, farklı inançlar, kentleşme, kentlileşme, kentsel dönüşüm ve inovasyon kelimelerini taradık. Ne gördük? 8 tane çevre ile ilgili bildiriye rastladık 2 tane çok kültürlülükle ilgili bildiriye rastladık kentleşme kentlileşme ile ilgili malesef hiçbir bildiriye rastlamadık. Girişimcilik ve inovasyon ilgili ise ki şuanda Türkiye’de Üniversite eğitimlerinde birinci öncelikleri arasında olan bu iki kavram ise 3800 bildiriden sadece 10 kadar bildiride yer verildiğini gördük.   Bu  sporun her alanı ile birlikte özellikle sporun sosyal bilimleri ve rekreasyon çalışmalarının ciddi olarak sorgulanması gerekliliği gerçeğini ortaya koymaktadır. Bu durum bize genelde spor özelde de spor yönetimi ve sosyal alanlarda konusunda eksikliğimizi gösteriyor. Bunlara dikkat çekmek için vurgulamak istedim. Buda tabi eksik getirmeyeceğim durumlardan bir tanesi. Bundan sonraki çalışmalarda özellikle genç arkadaşlarımızın bu konulara da yer vermesini tabi ki arzu ederiz.”

"Ekorekreasyon" Prof. Dr. Suat KARAKÜÇÜK Sempozyumu

“Ekorekreasyon” Prof. Dr. Suat KARAKÜÇÜK Sempozyumu

 

Yazar hakkında

Fikret Kayhalak

Rekreasyon Lideri, Otizm Spor Eğitmeni, Antrenör, Sosyal Medya Uzmanı

Yorum yaz