Ana sayfa Sponsorlu Şirketlerin Kamu İhale Hukuku Danışmanı İhtiyacı

Şirketlerin Kamu İhale Hukuku Danışmanı İhtiyacı

57
Kamu İhale Hukuku

Kamu İhale Hukukunun neden önemli bir alan haline geldiğini ve bu alanda şirketlerin neden bir danışmana ihtiyaç duyduğunu önceki yazılarımızda irdelemeye çalışmıştık. Bu yazımızda da yeni ortaya çıkan bu meslek hakkında bir takım bilgiler vermeye çalışacağız.

Kamu İhale Hukuku Danışmanı tarafından sunulan hizmetlere detaylı bakış

Çok az sayıda kişi tarafından ifa edilen bu meslek kapsamında şirketler için hayati öneme sahip hizmetler sunulmaktadır. Bu hizmetlerin başında da eğitimler gelmektedir. İhale eğitimi almamış şirket personeli her an hata yapabilir. Gerçekten de ihale mevzuatının teknik yapısı ve kesin şekil şartları bu hataları muhtemel hale getirmektedir. Dolayısıyla, süreç içerisinde görev yapacak tüm personelin eğitimden geçirilmesi, hataların ortaya çıkmasını önleyici işlev görecektir. Diğer yandan, ihale dokümanları kimi zaman yüzlerce sayfadan oluşmaktadır. Bu dokümanların bilgisi yetersiz kişilerce incelenmesi, kimi zaman çok zorlu ve uzun bir çalışmayı gerektirebilir ki ayrıca hataların ortaya çıkmasına da neden olabilir. Bu noktada, danışmanların bu dokümanları kontrol etmesi, hem kontrol sürecinin hızlanmasını hem de hatasız şekilde gerçekleştirilmesini sağlayacaktır.

Kamu İhale Hukuku Danışmanı ile çalışacak şirketlerin bu alandaki uzman kişilerden tüm bu hizmetleri talep etmesi yerinde olacaktır. Çünkü yalnızca soru-cevap şeklinde gerçekleştirilecek bir danışmanlık, işlerde sorun yaşanmasına neden olacaktır. Her an danışmana ulaşılması mümkün olmayabilir ve bu durumda kısmi de olsa bilgiye sahip personelin anlık doğru kararları vermesi gerekir. Önümüzdeki dönemde, Kamu İhale Hukuku Danışmanı olmak isteyen hukukçuların sayısında artış olacağı herkes tarafından düşünülmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

İlginizi Çekebilir

Forma Tasarlama Uygulaması

Yoğun tempo içinde çalışıyor, okulda sınav hazırlıkları ile uğraşıyor ve sıkıntılı stresli…