Turizm

Şile Kabakoz Kamp Rehberi

Yazar : Gökhan Peker

Kabakoz son yıllarda her mevsim gittiğim bir kamp alanı oldu. Hem son ulaşımı son derece kolay hem de çok kalabalık olmuyor ve istediğiniz her şeye (market,restoran)  kolayca ulaşabiliyorsunuz.

İsterseniz İstanbul kamp tesislerini kullanabilir isterseniz tesisin hemen çevresinde çadırınızı kurabilirsiniz. Çevrede yazlıklar var ama sezon dışında giderseniz her yer sizin. Kafanızı dinler isterseniz hemen yakındaki dereden  ya da denizden balık tutabilir, özgürce denizin ve kumun keyfini çıkarabilirsiniz. Şile tarafındaki pek çok yer gibi buranın da dalgalı bir denizi var, sahili ince kum. Yol üzerinde piknik ve mangal yapabileceğiniz güzel tesis ve alanlarda var. Hemen yakınında askeri tesis olduğu için uçaksavar ve top sesleri duyarsanız sakın korkmayın biz bu sesleri ilk duyduğumuzda savaş mı çıktı acaba diye düşünmeden edememiştik.

Kabakoz’a giderken yol üstünde Çayırbaşı köyünde alışveriş yapabileceğiniz büyük market,fırın vs. var. Sezon dışı giderseniz alışverişinizi buradan yapabilirsiniz. Ama sezonda sahilin hemen yanıbaşında bakkal,restoran  açık oluyor. Bakkal her konuda size yardımcı oluyor elinde olmayan ürünü bile bir şekilde telefonla isteyip tedarik ediyor. Biz son gidişimizde kamp ateşi için odun istedik birilerini arayıp iki çuval odunu ayağımıza kadar araç ile getirtti. Aynı yardımseverliği Kabakoz muhtarının (emin değilim) sahibi olduğu istanbulkamp çalışanlarından sakın beklemeyin eğer ki tesislerinde kalmıyorsanız size düşman gözüyle bakıp denize bile git yüz metre uzakta gir gibi söylemlerle karşılaşmanız olağandır. Sonuçta onlarda bir şekilde para kazanmanın derdindeler ama bu kafa ile benden zırnık alamazlar. Araç ile gidecekseniz sahil kamp alanına kadar asfalt yol var, toplu taşıma için önce Şile ve sonrasında Kabakoz’a iett çalışıyor ama gitmeden önce saatlerini araştırmalısınız.

İyi tatiller…

Yazar hakkında

Gökhan Peker

1994 Ankara doğumluyum. Gazi Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi'nde Antrenörlük Eğitimi bölümü mezunuyum. Uzmanlık dalım tenis ve buz hokeyi. Buz hokeyinde milli sporcuyum. Milli Eğitim Bakanlığı'nda Beden Eğitimi ve Spor Öğretmeni olarak görev yapıyorum.

Yorum yaz