Antrenman Ekstrem Sporlar

Piloxing Nedir?

piloxing nedir

Merhabalar arkadaşlar yepyeni bir gün ve yepyeni bir aktivite olan piloxing ile ilgili araştırmalar yaptık. Peki Piloxing nedir? Piloxing faydaları nelerdir? sorularına bu makalemizde cevap bulacağız. Öncelikle kimseciklerin bir fikri olmadığı bu egzersiz hareketleri zumbayı, step, aerobic egzersizlerini nasıl gölgede bıraktığını gelin gözümüzle görelim öncelikle Piloxing nedir sorusuna cevap verelim.

Piloxing Nedir?

Piloxing, pilates ve boks hareketlerini kullanarak sistematik bir biçimde dans etme aktivitesi denilmektedir. Piloxing, pilateste vücudu şekillendirmek boksta kuvvet ve güç sağlamak dansta ise eğlenceyi ve duygusallığı ön plana çıkararak maksimum enerji gerektiren bir interval çalışmaya dönüştüren ilk ve tek program olmasından dolayı dünya çapında hızla ilerlemekte olan bir fitness aktivitesi konumundadır.

Piloxing Faydaları Nelerdir?

İnsanın kendisine güvenmesini fit ve sağlıklı bir vücuda sahip olmanızı sağlayacak, Güçlü ve dayanıklı kaslar ve bol kalori yaktıran bir egzersiz olması yönünden, spor arayışında olanların imdadına piloxing yetişiyor.

Günde 30 dakika çalışarak 800-1000 kalori arası yaktıran bu egzersiz zayıflama konusunda bire bir. Hem kas gelişimini sağlıyor hem esnekliği arttırıyor  Hemde yağ yakıyor. İnsan başka ne isteyebilir ki?

piloxing nedir

piloxing nedir

Piloxing’in Türkiye’deki Durumu

Piloxing Avrupa’dan sonra yeni yeni ülkemize giren şimdilerde sadece büyük şehirlerde özellikle İstanbul’da fitness salonlarında revaçta olan bir egzersiz çeşidi. İlk başta 3-5 yabancı ünlünün yaptığı bu egzersiz zamanla adını Ünlülerin zayıflama sporu olarak duyurdu ama görüyoruz ki ünlüler bu sporu yapmakla pekte haksız değil yarım saatte 800-1000 kalori arası yakmak gerçekten hatrı sayılır bir egzersiz olduğunu görüyoruz. Önümüzdeki yıllarda bunun Antrenörlük sertifikasınında verilebileceğini göz önünde bulunduruyoruz.

Evet arkadaşlar bu yazımızda sizlere piloxing hakkında bilgiler verdik Funny Jumps Nedir makalesini okumak ister misiniz?

 

DİĞER PILOXING HABERLERİNİ ÖNCE SİZE GÖNDERELİM!

Rekreasyonist.com Piloxing konusunda tüm yeni haberleri ve duyuruları çok yakından anlık olarak takip etmektedir ve bu bildiriler ilk olarak bu sitede yayınlanmaktadır. Bu nedenle Rekreasyonist.com’un yayınladığı haberleri takip etmeniz ve hızlı adım atmanız yararınıza olacaktır. Rekreasyonist.com’dan yapılan Rekreasyon duyurularını ve haberlerini en önce siz almak istiyorsanız facebook, instagram hesaplarında bize abone olabilirsiniz. Sitemizden direk bildirim almak istiyorsanız sol alt köşeden bildirim butonuna basmanız yeterlidir.

Yazar hakkında

Fikret Kayhalak

Rekreasyon Lideri, Otizm Spor Eğitmeni, Antrenör, Sosyal Medya Uzmanı

Yorum yaz