Ekstrem Sporlar

Pilates Eğitmeni Nasıl Olunur ?

Pilates Eğitmeni Nasıl Olunur

Pilates Eğitmeni Nasıl Olunur?

Pilates Eğitmeni Nasıl Olunur ?
Merhabalar arkadaşlar BESYO okuyan herkesin belge envanterine katmak istediği Pilates Eğitmeni belgesi nasıl alınır? Pilates nedir? Pilates Eğitmeni Belgesini hangi kurum verir? Bunların hepsi ve daha fazlası bu makalede her zaman dediğimiz gibi şimdi arkanıza yaslanın ve dikkatlice okuyun 🙂 Pilates Eğitmeni Nasıl Olunur adlı yazımız başlıyor.

Pilates Nedir

Pilates, Joseph Pilates tarafından kasları güçlendirmek, esnekliği arttırmak ve vücudun genel sağlığını iyileştirmek amacıyla geliştirilmiş bir egzersiz sistemidir.Egzersizler minder üzerinde ya da özel olarak dizayn edilmiş aletlerle yapılır.

Pilates Eğitmeni Maaşı Ne kadardır?

Pilates Eğitmeni maaşları çalıştığınız kuruma göre değişmektedir en aşağı 1600 lira ile vereceğiniz özel ders ve mesailer ile 10.000 liraya kadar değişebilmektedir.

Pilates Eğitmeni Belgesini Hangi Kurum Verir?

Pilates Eğitmenliği Belgesini Türkiye Cimnastik Federasyonu verir.

Pilates Eğitmeni Nasıl Olunur

Pilates Eğitmeni Nasıl Olunur

Pilates Eğitmeni olmak için şartlar nelerdir?

ANTRENÖR EĞİTİM KURSUNA KATILACAKLARDA ARANILACAK KOŞULLAR: 

 • Lise Veya Dengi Okul Mezunu Olmak.
 • 18 Yaşını Doldurmuş Olmak,
 • Görevini Devamlı Yapmasına Engel Olabilecek Akıl Hastalığı İle Malul Olmamak,
 • Taksirli Suçlar Hariç Olmak Üzere, Altı Aydan Fazla Hapis Ya Da Affa Uğramış Olsalar Bile, Devletin Şahsiyetine Karşı İşlenen Suçlarla, Zimmet, İhtilas, İrtikap, Rüşvet, Hırsızlık, Dolandırıcılık, Sahtecilik, İnancı Kötüye Kullanma, Hileli İflas Gibi Yüz Kızartıcı Veya Şeref Ve Haysiyeti Kırıcı Suçtan Veya İstimal Ve İstihlak Kaçakçılığı Hariç Kaçakçılık, Resmi İhale Ve Alım Satımlara Fesat Karıştırmak, Devlet Sırlarını Açığa Vurmak Suçlarından Dolayı Tecil Edilmiş Olsa Dahi Ceza Almamış Olmak,
 • 5. 7/1/1993 Tarihli Ve 21458 Sayılı Resmi Gazete’de Yayımlanan Gençlik Ve Spor Genel Müdürlüğü Amatör Spor Dalları Ceza Yönetmeliği Ve Hazırlanacak Federasyon Disiplin Talimatına Göre Son Üç Yıl İçinde Bir Defada Altı Aydan Fazla Ve/Veya Toplam Bir Yıldan Fazla Ceza Almamış Olmak.

İstenilen Belgeler

 • 2 adet vesikalık fotoğraf (fotokopi kabul edilmez)
 • Sağlık Raporu (sağlıklı olduğunuza dair dilekçenizi kendiniz yazabilirsiniz)
 • Nüfus cüzdanı fotokopisi
 • Son altı ay içerisinde alınmış Savcılık İyi Hal yazısı (e-devlet kanalıyla alabilirsiniz)
 • Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğünden alınacak “Cezası Yoktur” yazısı
  (aslı) uğramış olsalar bile devletin güvenliğine karşı suçlar, Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, devlet sırlarına karşı suçlar ve casusluk, zimmet, irtikap, rüşvet, hırsızlık, yağma, dolandırıcılık, gibi yüz kızartıcı veya cinsel dokunulmazlığa karşı suçlar, fuhuş, uyuşturucu ve uyarıcı madde imal ve ticareti, kullanımı, kullanımını kolaylaştırma, kullanmak için satın alma, kabul etmek veya bulundurmak veya şeref ve haysiyeti kırıcı suçtan veya ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan mal varlığı değerlerini aklama, kaçakçılık, vergi kaçakçılığı ve haksız mal edinme suçlarından hükümlü bulunmamak
 • 7/1/1993 tarihli ve 21458 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan   Spor Genel Müdürlüğü Amatör Spor Dalları Ceza Yönetmeliği ile özerk spor federasyonlarının disiplin veya ceza talimatlarına göre son üç yıl içinde olmak kaydıyla; bir defada 6 aydan daha fazla veya bu süre içerisinde toplamda 1 yıldan fazla ceza almamış olmak.

PİLATES EĞİTMENLİĞİ BELGESİ ÜCRETİ NE KADARDIR?

Kurs ücreti ( Pilates 1.750 – TL) ‘dir. Bu ücreti Türkiye Cimnastik Federasyonu belirler.  Kurs ücretini Pilates antrenörlük kursu açıldıktan sonra Türkiye Cimnastik Federasyonu hesabına yatırılması gerekmektedir. Güncel kursları öğrenmek ve son dakika haberlerini kaçırmamak için bildirimleri açmanızı ve bizleri sosyal medyadan takip etmenizi öneririz.

 

Yazar hakkında

Fikret Kayhalak

Rekreasyon Lideri, Otizm Spor Eğitmeni, Antrenör, Sosyal Medya Uzmanı

Yorum yaz