Ana sayfa Sınavlar 2017 Pamukkale Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi Özel Yetenek Sınavı 2017

Pamukkale Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi Özel Yetenek Sınavı 2017

111
Pamukkale Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi Özel Yetenek Sınavı 2017

Pamukkale Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi Özel Yetenek Sınavı 2017 yılının kılavuz, duyuru, kontenjan ve koordinasyon parkuru açıklanmıştır. Makalemizi okuyarak gerekli bilgilere ulaşabilirsiniz.

Pamukkale Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi

Pamukkale Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi’nin Antrenörlük Eğitimi, Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği ve Rekreasyon Bölümlerine 2017 – 2018 Eğitim-Öğretim yılında Yükseköğretime Geçiş Sınavı (YGS), Ortaöğretim Başarı Puanı (OBP), tüm adaylar için Spor Özgeçmiş Puanı’na (SÖP) ve engelli adaylar için mülakat puanına göre öğrenci alınacaktır. Özel Yetenek Sınavı kapsamında uygulama sınavı yapılacaktır. Özel Yetenek Sınavı Kılavuzu’nda yer alan bölümlere ait öğrenci alım ve kayıt koşullarına ilişkin uygulama esaslarını dikkatle okuyarak bilgi sahibi olmanız, sizlere seçme hakkında katkı sağlayacaktır.

Pamukkale Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi Kuruluşu

Spor Bilimleri Fakültesinin lisans programlarından biri olan Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği Bölümünün kuruluşu ve faaliyetleri fakültenin kuruluş tarihinden daha önce gerçekleşmiştir. Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği Programı, Pamukkale Üniversitesi Eğitim Fakültesi Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği Bölümü olarak 1996-1997 Eğitim- Öğretim yılında kurulmuştur. Bölüm aynı yıl normal ve ikinci öğretim olarak Denizli ili Bozkurt ilçesinde lisans eğitimine başlamıştır. 1999–2000 Eğitim-Öğretim yılından itibaren ikinci öğretim programına öğrenci alımı durdurulmuştur. 2001–2002 Eğitim-Öğretim yılında Bölüm, Bozkurt ilçesinden Denizli merkezinde bulunan İncilipınar kampüsüne taşınmıştır.

Pamukkale Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi Gelişimi

Spor Bilimleri ve Teknolojisi Yüksekokulu’nun kurulması ile birlikte; Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı’nın 03.06.2004 tarih ve 10387 sayılı yazısı ile Eğitim Fakültesi Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği Bölümü, Spor Bilimleri ve Teknolojisi Yüksekokulu Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği Programına aktarılmıştır. Pamukkale Üniversitesi Spor Bilimleri ve Teknolojisi Yüksekokulu Antrenörlük Eğitimi ve Rekreasyon Bölümleri, Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı’nın 03.06.2004 tarih ve 10387 sayılı yazısı ile 2547 sayılı Yükseköğretim Kanunu’nun 2880 sayılı Kanun’la değişik 7/d-2 sayılı maddesi uyarınca açılarak, 2004-2005 Eğitim-Öğretim yılında 20’şer öğrenci olarak eğitim öğretime başlamıştır.

Pamukkale Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi Özel Yetenek Sınavı 2017 Kılavuzu

KILAVUZ

Değerlendirme
Yazım dilinin sadeliği ve anlaşılabilirliği
İhtiyaca cevap verme
Tavsiye edilebilirlik
Genel Değerlendirme
Kısa açıklama
Bu makale sizi bilgilendirmek adına tam olarak yardımcı oldu mu veya eksiklikleri var mı? Lütfen buna göre bir değerlendirme bırakınız.
75 %
Güzel
Kullanıcı oyu 0 İlk oy kullanan siz olun !

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

İlginizi Çekebilir

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi Analizi 2017

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi Analizi 2017 yılının başvuru puan…