Ana sayfa Sınavlar 2017 Necmettin Erbakan Üniversitesi BESYO Özel Yetenek Sınavı 2017

Necmettin Erbakan Üniversitesi BESYO Özel Yetenek Sınavı 2017

99
Necmettin Erbakan Üniversitesi BESYO Özel Yetenek Sınavı 2017

Necmettin Erbakan Üniversitesi BESYO Özel Yetenek Sınavı 2017 yılının kılavuz, duyuru, kontenjan ve koordinasyon parkuru açıklanmıştır. Makalemizi okuyarak gerekli bilgilere ulaşabilirsiniz.

Necmettin Erbakan Üniversitesi BESYO

Milli sporcuların başvurusu kontenjanı geçtiği takdirde, adaylar kendi aralarında özel yetenek sınavına tabi tutulacaklardır. Erkek milli kontenjanı dolmazsa kadın milli adaylardan yerleştirme puan  sıralamasına göre, kadın milli kontenjanı dolmazsa erkek milli adaylar arasından yerleştirme puan sıralamasına göre yerleştirme yapılacaktır. Milli sporcu kontenjanının dolmaması durumunda boş kalan kontenjan milli sporcu olmayan adaylardan doldurulacaktır.

Sınava başvurabilmek için adayların 2017 YGS puanlarının herhangi birinden en az 250 puan almaları gerekmektedir. Milli Sporcuların 01.01.2012 den itibaren milli olduklarını belgelemek (Milli  Sporcu Belgesi) kaydıyla YGS puanlarının herhangi birinden en az 220 puan almaları gerekmektedir. Başvurular 24-30 Temmuz 2017 tarihleri arasında Online olarak https://obs.konya.edu.tr/oibs/ogrsis/basvuru_login.aspx adresinden yapılacaktır.

Önemli Tarihler

  1. Sınav Tarihleri :08-11 Ağustos 2017
  2. Sınav Yeri : Konya/Karatay Cemil Keleşoğlu Anadolu Lisesi Spor Salonu
  3. Sınav Başlama Saati : 10:00

Ön Kayıt ve Ön Eleme

Koordinasyon sınavında; sınava giren adayların iki deneme sonundaki en iyi dereceleri sıralamaya dahil edileceğinden, adayların elde ettiği derecelerden ilk % 80’lik dilimdeki dereceler puanlamaya hak kazanacaktır. Son % 20’Iik dilimdeki dereceleri elde eden adaylar ise puanlamaya tabi tutulmayacaktır. Sınavda diskalifiye olan ve sınava girmeyen adaylar ön eleme hesaplamasına dahil edilmeyecektir. Ön eleme kuralı Milli sporcular için uygulanmayacaktır.

Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği Bölümü için belirlenen öğrenci kontenjanlarına kesin kayıt hakkı kazanan adayların kayıtlarını yaptırmamaları durumunda, yedek listesindeki sıraya göre adaylar web sitemizde ilan yoluyla çağırılacaktır.

Necmettin Erbakan Üniversitesi BESYO Özel Yetenek Sınavı 2017 Kılavuzu

KILAVUZ

Değerlendirme
Yazım dilinin sadeliği ve anlaşılabilirliği
İhtiyaca cevap verme
Tavsiye edilebilirlik
Genel Değerlendirme
Kısa açıklama
Bu makale sizi bilgilendirmek adına tam olarak yardımcı oldu mu veya eksiklikleri var mı? Lütfen buna göre bir değerlendirme bırakınız.
75 %
Güzel
Kullanıcı oyu 0 İlk oy kullanan siz olun !

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

İlginizi Çekebilir

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi Analizi 2017

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi Analizi 2017 yılının başvuru puan…