Ana sayfa Sağlık Mezoterapi Uygulaması Nedir Ve Nasıl Etki Etmektedir?

Mezoterapi Uygulaması Nedir Ve Nasıl Etki Etmektedir?

50

Cilt mezoterapisi veya mezolift, son zamanların en popüler ve tercih edilen estetik uygulamalar arasında yer almaktadır. Gündelik hayatta çoğu kişinin cilt yüzeyine uyguladığı nemlendirici veya besleyici özelliğe sahip kremler ya da çeşitli solüsyonlar, sadece cildin dış yüzeyine etki ederek cildi beslemekte ve canlandırmaktadır. Oysa ki, bu noktada asıl önem arz eden bölge, alt cilt tabakalarıdır. Ciltteki alt tabakaların beslenmesi ve canlandırılması sadece mezoterapi uygulaması ile mümkün olabilmektedir. Mezoterapi uygulamasında; başta hyaluronik asit olmak üzere, çeşitli mineral, vitamin ve antioksidan gibi etkili birtakım maddeler, alt cilt tabakalarına enjekte edilmek suretiyle, ciltte etkili bir canlanma sağlanmaktadır.

Mezoterapi Nişantaşı ve çevresinde arayışı olanlar için, alternatiflerden birisi kaliteli hizmetleriyle dikkat çeken Quartz Klinik’dir. “www.quartzclinique.com” web adresinden, klinikle ve hizmetleriyle ilgili detaylı bilgiye ulaşılabilir.

Mezoterapi Nedir ve Etkisi Nasıl Olmaktadır?

Mezoterapi, cildin diri, gergin ve canlı kalmasını sağlayan kollajen ve elastin miktarlarını arttırarak, cilt kırışıklıkları ve sarkmalarına karşı çok etkili sonular ortaya koymakta ve böylece cildi yenilemektedir. Cilt için çok faydalı olan bu doğal yöntem, cildin elastikiyetinin artmasına oldukça etkilidir. Cilt mezoterapi ile, hem parlak bir görünüm almakta hem de sarkmalarda gözle görülür bir azalma gözlemlenmektedir.

Mezoterapi yönteminde kullanılmakta olan faydalı maddeler, az oranlarda karıştırılarak, alt cilt tabakalarına direkt enjekte edilmektedir. Bu sayede, alt cilt tabakaları bu faydalı maddelerden kısa sürede faydalanarak etkili bir sonuç sağlanmış olmaktadır. Mezoterapi uygulamasında cilde verilen maddeler çok küçük oranlarda olduğu için, herhangi bir yan etki görülmemektedir.

Quartz Klinik, kaliteli hizmetleriyle orantılı olarak uyguladığı fiyat politikasıyla, mezoterapi Nişantaşı denildiğinde akla gelen sağlık merkezlerinden birisi olarak göze çarpmaktadır.

Yüz Mezoterapisi Nasıl Uygulanmaktadır?

Uygulamadan önce mutlaka gerekli cilt temizliği yapılmalıdır. Yaklaşık 20 – 25 dakika önce anestezik özellikte bir krem sürülmesi, hasta konforu açısından işlemin daha rahat bir şekilde sonuçlanmasına katkıda bulunmaktadır. Uygulama esnasında; hyaluronik asit – antioksidan – mineral – vitamin karışımı, alt cilt katmanlarına minik iğnelerle uygulanmaktadır. Bu maddelerin faydalı etkileri sayesinde, beslenen ve nemlenen cilt, gözle görülür bir biçimde yenilenmektedir.

Mezoterapi tekniği, genellikle yüz bölgesine uygulanmakla beraber; ellere, boyuna ve dekolte bölgesine de uygulanabilmektedir. Quartz Klinik, hastalarını en iyi şekilde tanımaya ve onların ihtiyacı olan doğru uygulamaları tedavilerine yansıtmaya çalışmakta ve mezoterapi Nişantaşı bölgesi için üst düzeyde hizmet vermeyi amaç edinmektedir.

Mezoterapi Seansları ve Uygulama Sonrası Süreç,

Mezoterapi seansı, maximum 30 dk. sürmektedir. Bir ay aralıklı 2 seans ardından, 3 – 6 ay aralarla gerçekleştirilen idame niteliğindeki seanslar gerçekleştirilmektedir. Bu şekilde bir süreç uygulanması halinde, etkili sonuçlar alınmaktadır. İşlemin ardından, bir – iki gün direkt güneş ışınlarına maruz kalınmamalıdır. Uygulamadan sonraki gün hafif morluklar gözlemlenmekte ancak bu morluklar kozmetik yöntemlerle kapatılabilmektedir. Uygulama ile; ciltte tazelenme, canlanma ve parlak bir görünüm elde edilmektedir.

Nişantaşı’nda hizmet veren Quartz Klinik, mezoterapi Nişantaşı bölgesi hizmetleri dışında tüm Türkiye’ye güvenilir ve yüksek kalitede hizmet vermeyi hedeflemektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

İlginizi Çekebilir

Diz Kapağı Kayması Nedir? Tedavisi, Belirtileri

Diz Kapağı Kayması Nedir? ; Genel anlamda diz dokusundaki bir sebepten ya da diz çevresi k…