Turizm

Mersin’de Denize Girilecek Yerler

Mersin, Akdeniz Bölgesi’nin incisi olan, sahip olduğu Türkiye’nin en büyük limanı olma özelliği ile ülke ekonomisine katkıda bulunması ile tanınıyor. Birbirinden güzel mavi bayraklı plajları ile, tarihi dokusu, muhteşem manzaraları, turistik yerleri ile adeta bir Tatil Cenneti olan şehrin 321 km uzanan kıyı şeridine sahip. Bu 321 km sahil şeridin 108 km’si doğal kumlu plajlardan oluşmaktadır. Akdeniz’in serin sularına kendilerini bırakmak isteyen okuyucularımız için Mersin’de Denize Girilecek Yerler nerelerdir? Sizin için bu yazımızda inceleyeceğiz.

Kızkalesi Plajı

Mersin ilinin en ünlü en bilindik plajı olan Kızkalesi plajı. Erdemli ilçesinde yer almaktadır. Kızkalesi adını plajın 1-2 km açıklarında bulunan Kızkalesi’nden alan plaj masmavi suyu ve ipince kumu ve sahip olduğu mavi bayrak ile Mersin’de Denize Girilecek Yerler arasında ilk sırada yer alıyor.

Kızkalesi’nin efsanesi, Cennet Cehennem Obrukları, Astım Mağaraları’da mutlaka görmeniz ve bilmeniz gereken yerlerden birisidir.

Susanoğlu Plajı

Mersin’in en güzel plajlarından biri olan Susanoğlu Plajı, Silifke ilçesinde Atakent mahallesinde yer almaktadır. Mavi Bayraklı Susanoğlu Halk Plajı; turistik açıdan konaklama ve bunun beraberinde getirdiği harcamalar için oldukça uygun olan çevresinde alış-veriş yapabileceğiniz yerler, kafeler, restaurantlar, bakımından oldukça zengin. Günü birlikçiler için ise duş noktalarının olması da her şeyin düşünüldüğünün göstergesi oluyor.

En Güzel Mersin Plajları kategorisinde 2. sıra da yer alan Susanoğlu Plajı aynı zamanda engelliler içinde gereken alt yapıyı içinde barındırıyor. Susanoğlu’na gelirseniz mutlaka görmeniz gerek yerlerden birisi de Yapraklı Koy‘dur.

Ayaş Plajı

Mersin şehrinin Erdemli ilçesine bağlı olan Ayaş Plajı, tertemiz denizi, güzel kumu ve sığ denizi ile en çok tercih edilen plajlar arasında yer alıyor. Mersin şehrine yılın 300 günü güneş vurması sebebiyle oldukça ziyaretçi akınına uğrayan plaj ziyaretçilerin ihtiyaçlarını gidermek maksadıyla kabinler ve duşlar noktasında da oldukça zengin.

 

Yazar hakkında

Fikret Kayhalak

Rekreasyon Lideri, Otizm Spor Eğitmeni, Antrenör, Sosyal Medya Uzmanı

Yorum yaz