Ana sayfa Sınavlar Son Dakika LYS 2017 Sonuçlar Açıklandı

Son Dakika LYS 2017 Sonuçlar Açıklandı

122
LYS 2017 Sonuçlar Açıklandı

Son Dakika LYS 2017 Sonuçlar Açıklandı

LYS 2017 Sonuçlar Açıklandı LYS sınav sonuçları ne zaman açıklanacak sorusu ile günlerdir hayatımızı meşgul eden bu konu an itibari ile bir sonuca vardı. Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi Sonuçlarının açıklanacağı saati ÖSYM pazartesi günü kendi internet sitesinden bizlere duyurdu.

Milyonlarca adayın” LYS SONUÇLARINDAN ”  sonra tercih başvuruları heyecanı da başlamış olacak. Sınavın ardından yaklaşık olarak 1 ay geçti ÖSYM Sonuçları bugün açıkladı.
Sınav sonuçlarının açıklanmasıyla birlikte adaylar tercih işlemlerini yapmak içni bekleyişe geçecek. Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından 10 Haziran, 11 Haziran, 17 Haziran ve 18 Haziran tarihlerinde yapılan LYS için sonuç aşaması geldi çattı. Sonuçları bekleyen milyonlarca heyecanlı aday için ÖSYM’nin takviminde LYS sonuç açıklanma tarihi yer alıyor.

LYS 2017 Sonuçlar Açıklandı
LYS 2017 Sonuçlar Açıklandı

Sonuç açıklama tarihi ise bugün yani 11 temmuz 23.59’a kadar gün içinde açıklanacak diyordu lakin açıklandı.

 

LYS SONUÇLARI AÇIKLANDI ÖSYM SAYFASINA GİTMEK İÇİN TIKLAYINIZ.

Tercih Yaparken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

TERCİH SÜRECİ SINAV KADAR ÖNEMLİ!

YGS- LYS Maratonu bitmiş ve yaklaşık 2 milyon öğrenci tercih aşamasında önemli bir sınav verecek. Yaşamlarımızda önemli basamaklar vardır. Bu basamaklar kritik kararları barındırır. İşte en kritik kararlardan birini verecek aşamada olan öğrencilere tavsiyem kendi özellikleri ile özdeşleşecek alanlara yönelmeleri…

2017 ÖSYM Yüksek öğretim Programları ve Kontenjanları Kılavuzu yayınlandığında Öncelikle bu kılavuzu dikkatlice incelemelisiniz. LYS-2017 sonuçları açıklandığında, Üniversite için tercihler 11 Temmuz’dan sonra belirlenecek. Bu tarihe kadar mümkünse üniversiteleri görme fırsatınız varsa bunu değerlendirin.

Tercih yaparken izlemeniz gereken çok önemli yollar var. Bu yollara dikkat ederek tercih listenizi olabildiğince doğru şekilde oluşturabilirsiniz.

Doğru tercih adımları;

1. Tercih listesi oluşturulurken Yüksek öğretim Programları ve Kontenjanlar Kılavuzu mutlaka okunmalı ve bu kılavuza göre hiçbir ön şart gözetilmeksizin istek sırasına göre tercih edeceğiniz tüm program ve bölümler belirlenmeli.

2. Belirlenen program ve bölümlerin yanlarına tüm özellikleri (burs, ücret, özel koşullar vb.)ve tercih edilen bölüme bir önceki yılda giren adayların başarı sıraları yazılmalıdır.

3. Tercihler kesinlikle başarı sırasına göre yapılmalıdır.

Bu makalemizde de sizlere ” LYS 2017 Sonuçlar Açıklandı ” ve Doğru Tercih adımlarını anlattık. Bir daha ki makalemizde görüşmek üzere.

Rekreasyon Bölümü İş olanakları adlı makalemizi okumak için tıklayınız

 

Değerlendirme
Yazım dilinin sadeliği ve anlaşılabilirliği
İhtiyaca cevap verme
Tavsiye edilebilirlik
Genel Değerlendirme
Kısa açıklama
Bu makale sizi bilgilendirmek adına tam olarak yardımcı oldu mu veya eksiklikleri var mı? Lütfen buna göre bir değerlendirme bırakınız.
74 %
Güzel
Kullanıcı oyu 4.25 ( 1 oylar)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

İlginizi Çekebilir

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi Analizi 2017

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi Analizi 2017 yılının başvuru puan…