BESYO

Korkut Ata Üniversitesi BESYO kuruldu

Osmaniye Korkut Ata Üniversitesinde Besyo Kuruldu

Türkiye’deki üniversitelerin Spor Bilimleri ve BESYO’larına bir yenisi Osmaniye ilimizde eklenmiş oldu. Osmaniye Üniversitesi Rektörü radikal bir karar verip Prof. Dr. Murat Türk Yeni kurulan Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu’nun ilimize, bölgemize ve ülkemize hayırlar getirmesini temenni ediyorum.’ dedi. Korkut Ata Üniversitesi BESYO  hakkındaki en güncel bilgiler için sitemizi takipte kalmanızı öneririz şimdi Korkut Ata Üniversitesi Rektörünün açıklması şu şekilde oldu;

Üniversitenin Resmi internet sitesinden aşağıdaki açıklama geldi

Üniversitemiz, bünyesinde Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu (BESYO) kurulmasına ilişkin Yükseköğretim Kurulu Başkanlığına yapılan teklif uygun görüldü.

Üniversitemiz teklifinin uygun görülmesi sonucunda Yükseköğretim Genel Kurulun  22.06.2017 tarihli toplantısında Üniversitemiz bünyesinde Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu’nun kurulmasına karar verildi.

Üniversitemiz bünyesinde kurulan Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu, çağdaş bir spor eğitimi vererek, evrensel değerlere sahip, sorgulayan, spor kültürünü yerleştirmeyi, yaygınlaştırmayı ve sevdirmeyi hedeflemiş bireylerin yanı sıra akılcı ve bilimsel düşünen, etik değerleri geliştiren ve üreten bireyler yetiştirmeyi hedefliyor.

Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Murat Türk, ‘Yeni kurulan Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu’nun ilimize, bölgemize ve ülkemize hayırlar getirmesini temenni ediyorum.’ dedi.

Korkut Ata Üniversitesi BESYO

Korkut Ata Üniversitesi BESYO

Korkut Ata Üniversitesi BESYO ne zaman alım yapacak ?

Yeni kurulan Üniversitemiz Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokuluna 2018-2019 Eğitim-Öğretim Yılı’nda öğrenci alınacağı ifade edildi.

Korkut Ata Üniversitesi BESYO Kılavuzu

Üniversitenin 2018 – 2019 yılında alım yapacağı için henüz kılavuzunu açıklamış değil. Muhtemelen yüksekokul kurulmadan akademik kadrolar gelmeden ne şekilde alım yapacağını kestirmek pek mümkün olmayabilir. Önümüzdeki aylarda akademik kadronun belirlenmesiyle birlikte yapılacak toplantıda kararlaştırılacağını umuyoruz.

Türkiye’de 71 üniversitede BESYO ve ya Spor Bilimleri Fakültesi mevcuttur. Bunlara bir yenisi de Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi eklenmiş oldu. Tüm besyo camiasına hayırlı olmasını diler önümüzdeki senelerde Korkut Ata Üniversitesi BESYO ‘yu deneyecek olan besyocu arkadaşlarımıza başarılar dileriz

Rekreasyonist.com yöneticileri olarak sizlere Rekreasyon Antrenman Sağlık Beslenme Spor ve BESYO alanlarından en güncel haberleri en hızlı ulaştırmaya çalışıyoruz. Korkut Ata Üniversitesi BESYO ile alakalı yine en güncel bilgileri, kılavuzları sınav yönetmeliğini açıklandığı zaman yine ilk biz paylaşacağız.

Yazar hakkında

Fikret Kayhalak

Rekreasyon Lideri, Otizm Spor Eğitmeni, Antrenör, Sosyal Medya Uzmanı

Yorum yaz