Rekreasyon

Hafta Sonu Rekreatif Etkinlik Tavsiyeleri

Hafta Sonu Rekreatif Etkinlik Tavsiyelerii

Hafta Sonu Rekreatif Etkinlik Tavsiyeleri

Herkese selamlar; bu yazımda sizlere hafta sonunuzu kaliteli ve planlı rekreatif etkinliklerle değerlendirmeniz için tavsiyeler sunacağım, Hafta Sonu Rekreatif Etkinlik Tavsiyeleri ,imkân olarak herkesin ulaşabileceği farklı alternatiflerin olduğu mevsimsel şartların göz önünde bulunduğu yalnız ya da ailecek yapılabilecek etkinlikleri ön planda tutacağım ve etkinlik esnasında karşılaşılabilecek olumsuzlukları da size öncesinden haber etmeye çalışacağım. Güzel bir hafta sonu geçirmeniz dileğiyle.

Eğer ilk defa bir rekratif etkinlik planlamayı düşünüyorsanız bu bence sportif bir etkinlik olmalı bu haftaki açık alan sportif etkinlik tavsiyemiz ise 3 istasyonlu doğa yürüyüşü.

Hafta Sonu Rekreatif Etkinlik Tavsiyeleri

Hafta Sonu Rekreatif Etkinlik Tavsiyeleri

3 istasyonlu doğa yürüyüşü; 3 istasyon olmasının temel amacı 3 defa mola verilip minimum yürüdüğünüz zamanın yarısı kadar dinlenmeniz gerekmektedir.

Seçeceğiniz güzergâh yada parkuru önceden gidip görmediyseniz mutlaka bir ön araştırmasını yapmalısınız. Yürüyeceğiniz zaman dilimlerini önceden planlamayın çünkü doğa yürüyüşlerinde eğim ve karşınıza çıkabilecek olumsuz engeller sizin süreye uymanızı engelleyebilir, Buda sizin motivasyonunuzu bozabilir. Yorulunca dinlenin, dinlenince yürüyün prensibiyle hareket edin.

Yürüyüşe yalnız çıkmamaya özen gösterin eğer bir sağlık sorununuz varsa bu programı mutlaka erteleyin. Doğa yürüyüşü gibi aktiviteler ailecek ya da arkadaş gruplarıyla daha eğlenceli geçer bu yüzden programınızı aileniz ve arkadaşlarınızla paylaşın hem tavsiyelerini alın hem de sevdiklerinizle kaliteli bir zaman dilimi geçirmeniz için güzel bir fırsat olacaktır. Yalnız çıkmanız durumunda ise ailenizden yada arkadaş çevrenizden birilerine mutlaka aktivite programını haber edin.

Yürüyüşe çıkmadan önce, doğa yürüyüşüne ve mevsimsel şartlara göre giyinmeye özen gösterin, yanınızda; düdük, ilk yardım malzemeleri, çakmak, çakı, su ve gıda malzemeleri mutlaka bulundurun.

Şimdiden sizlere iyi eğlenceler.

Kapalı alan etkinlikleri olarak ise bu haftaki tavsiyemiz ise tiyatro, seçtiğiniz bir oyunun şimdiden biletini temin etmenizi tavsiye ederim iyi seyirler.

Yazar hakkında

Mehmet Birol Aksin

1986 Konya doğumluyum. Uzun yıllar farklı branşlarda spor geçmişim oldu. Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği ve Spor Yönetimi bölümlerinden mezun oldum. Şuan Rekreasyon Yönetimi alanında yüksek lisans eğitimime devam ediyorum. Voleybol, futbol ve halk oyunları branşında antrenörlük belgem vardır.

Yorum yaz