Rekreasyon

Hafta Sonu Rekreatif Etkinlik Tavsiyeleri 2

Hafta Sonu Rekreatif Etkinlik Tavsiyelerii

Herkese selamlar, bu hafta sonu için planlar yapılmaya başlansın bakalım. Bu haftaki sportif etkinliğimiz bisiklet turu.

Hafta Sonu Rekreatif Etkinlik Tavsiyeleri

Eğer bir bisikletiniz yoksa belediyelerin şehir bisikleti istasyonlarından ya da bisiklet kiralayan özel işletmelerden kolaylıkla edinebilirsiniz ama bence; önce bisikleti olan komşularınızın kapısını çalmanızı tavsiye ederim. Yola çıkmayı düşündüğünüz bisikletiniz öncelikle bakımlarının tam olduğundan emin olunuz ve sık görülen, yolculuk esnasında teker patlama olayına karşın önceden mutlaka önleminizi alınız. Eğer şehir içinde bir parkur planlamayı düşünüyorsanız mutlaka bağlı bulunduğunuz belediyenin internet sitesinden ya da iletişim bilgilerinden şehrinizdeki bisiklet yollarının haritasını edininiz. Eğer doğada yada geniş bir rekreasyon alanında bir parkur planlamayı düşünüyorsanız mutlaka ön araştırmalarınız iyi yapınız.

Hafta Sonu Rekreatif Etkinlik Tavsiyeleri

Hafta Sonu Rekreatif Etkinlik Tavsiyeleri

Bisiklet turlarında karşınıza çıkan rampa ve yokuşların sizin motivasyonunuzu bozmasına asla izin vermeyin, gerekirse bisikletinizi elinizle iterek ya da dinlenerek mutlaka o parkurunuzu tamamlayınızya da tur planınızı bozmayın. Unutmayın ki her yokuşun tatlı bir inişi vardır. Eğer şehir merkezinde ve trafiğin yoğun olduğu yerlerde kullanacaksanız mutlaka trafik kurallarına uyunuz.

Aktivite süreniz minimum 45 dakika olsun ve dinlenme aralıklarını kendiniz karşınıza çıkan yokuş ya da trafik durumuna göre belirleyin. Eğer etkinlik de yalnız olamayacaksınız aranıza belli bir takip mesafesi koyarak ve tek sıra halinde ilerleyin.

Başta kask olmak üzere, koruyucu güvenlik ekipmanlarını mutlaka bulundurun, hava şartlarına göre ve trafikte rahatlıkla fark edilecek bir giyim seçiniz. Şimdiden iyi eğlenceler sportif rekreasyonistler.

Bu haftaki kapalı alan rekreatif etkinlik tavsiyemiz sinema. Aksiyon severler için Yarını Yok, komedi sevenler için ise Aşka Geldik filmlerini tavsiye ederim. Şimdiden iyi seyirler.

Herkese mutlu ve eğlenceli hafta sonları.

Yazar hakkında

Mehmet Birol Aksin

1986 Konya doğumluyum. Uzun yıllar farklı branşlarda spor geçmişim oldu. Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği ve Spor Yönetimi bölümlerinden mezun oldum. Şuan Rekreasyon Yönetimi alanında yüksek lisans eğitimime devam ediyorum. Voleybol, futbol ve halk oyunları branşında antrenörlük belgem vardır.

Yorum yaz