Ana sayfa Sınavlar 2017 Hacettepe Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi Özel Yetenek Sınavı 2017

Hacettepe Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi Özel Yetenek Sınavı 2017

142
Hacettepe Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi Özel Yetenek Sınavı 2017

Hacettepe Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi Özel Yetenek Sınavı 2017 yılının kılavuz, duyuru, kontenjan ve koordinasyon parkuru açıklanmıştır. Makalemizi okuyarak gerekli bilgilere ulaşabilirsiniz.

Hacettepe Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi

 

KONTENJAN

1- Rekreasyon Bölümü, Rekreasyon Programı: 2017-2018 öğretim yılında Spor Bilimleri Fakültesi, Rekreasyon Programı’na 15 erkek ve 15 kadın öğrenci alınacaktır. Asil listenin dışında kalan tüm adaylar yedek aday olarak ilan edilecektir. Kesin kayıtlar esnasında herhangi bir cinsiyette dolmayan kontenjanlar diğer cinsiyete kullandırılacaktır.
Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği Bölümü Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği Programı: 2017-2018 öğretim yılında Spor Bilimleri Fakültesi, Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği Programı’na 15 erkek ve 15 kadın öğrenci alınacaktır. Asil listenin dışında kalan tüm adaylar yedek aday olarak ilan edilecektir. Kesin kayıtlar esnasında herhangi bir cinsiyette dolmayan kontenjanlar diğer cinsiyete kullandırılacaktır.
2- Egzersiz ve Spor Bilimleri Bölümü Antrenörlük Programı: 2017-2018 öğretim yılında Spor Bilimleri Fakültesi, Antrenörlük Programı’na 15 erkek ve 15 kadın öğrenci alınacaktır. Asil listenin dışında kalan tüm adaylar yedek aday olarak ilan edilecektir. Kesin kayıtlar esnasında herhangi bir cinsiyette dolmayan kontenjanlar diğer cinsiyete kullandırılacaktır.
3- Uluslararası Öğrenciler: Her bir programa 2 (iki) Uluslararası öğrenci kabul edilecektir. Asil aday sayısı kadar yedek aday ilan edilecektir. Uluslararası öğrencilerden başvuru olmadığı takdirde bu kontenjanlar doldurulmayacaktır. Spor Bilimleri Fakültesinde eğitim esnasında sürdürülen derslerin bir bölümü şiddetli fiziksel aktiviteler içerdiğinden başvuru yapan adaylarda, şiddetli fiziksel aktivite yapmayı engelleyen herhangi bir sağlık sorunu bulunmaması gerekir. Her bir program için ayrı ayrı başvuru koşullarını yerine getiren aday, üç programa da başvurabilir. Birden fazla programa başvuran adaylar tercih sıralaması yaparlar. Adaylar yaptıkları tercih sıralamasına göre yerleştirilirler. Yaptıkları tercih sıralamasına göre bir programa asil listeden yerleştirilen adaylar, diğer programlar için puanları yeterli olsa dahi asil ve yedek listelerde yer alamazlar. Bu kural asil listelerin dışında kalan yedek adaylar için geçerli değildir. Asil listelerin dışında kalan adaylar başvurdukları tüm programların yedek  listelerinde ilan edilirler. Adaylar başvuru esnasında yaptıkları tercih sıralamasını 23.06.2017 tarihinde saat 17.00’ye kadar bir dilekçe ile Fakülte Dekanlığına başvurarak değiştirebilirler. Zamanında tercih sıralaması yapmayan adaylar kayıt hakkından vaz geçmiş sayılırlar ve hiçbir şekilde kayıt hakkı talep edemezler.

BAŞVURU YERİ VE TARİHİ

Başvurular 19 Haziran – 23 Haziran 2017 tarihleri arasında Hacettepe Üniversitesi, Beytepe Yerleşkesi, Spor Bilimleri Fakültesi, B Blok (Yeni Bina) giriş katında 9.00-12.00 ve 13.00-17.00 saatleri arasında yapılacaktır. Sınavına başvuru yapan adaylara sınav yürütme komitesi tarafından mühürlenerek
onaylanmış Sınav Giriş Belgesi verilir. Aday, fotoğraflı sınav giriş belgesinin yanında pasaport, hüviyet cüzdanı, ehliyet gibi ikinci bir geçerli kimlik belgesi göstermeden sınava alınmaz.

Hacettepe Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi Özel Yetenek Sınavı 2017 Kılavuz

KILAVUZ

Değerlendirme
Yazım dilinin sadeliği ve anlaşılabilirliği
İhtiyaca cevap verme
Tavsiye edilebilirlik
Genel Değerlendirme
Kısa açıklama
Bu makale sizi bilgilendirmek adına tam olarak yardımcı oldu mu veya eksiklikleri var mı? Lütfen buna göre bir değerlendirme bırakınız.
75 %
Güzel
Kullanıcı oyu 0 İlk oy kullanan siz olun !

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

İlginizi Çekebilir

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi Analizi 2017

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi Analizi 2017 yılının başvuru puan…