Kampçılık

Gümüşhane’de Kamp Yapılacak En İyi 10 Yer

Gümüşhane kamp yapılacak yer
Yazar : Gökhan Peker

Gümüşhane’de kamp yapılacak en iyi 10 yer size bol oksijen vaat ediyor. Hem keyifli bir kamp yapmak hem de doğa ile iç içe zaman geçirmek tam da istediğiniz gibi olacak.

Gümüşhane kuzeyinde Trabzon, güneyince Erzincan, batısında Giresun, doğusunda Bayburt olan şehrimiz…

Kadırga Yaylası Kamp Alanı

Maçka’ya yakın bir konumdadır. Gümüşhane şehir merkezine 63 km’dir. En yeşil yaylalardan biridir. Bölgenin aynı zamanda en eski yaylasıdır. Hem çadır kampı hem de karavan kampı yapmak mümkündür. Zengin bitki örtüsü ile size hem eşsiz hem de doğanın tüm güzelliklerini bahşeden bir kamp imkanı tanıyor.

Zigana Yaylası Kamp Alanı

Yemyeşil ortamı ve tertemiz havası ile harika bir kamp alanıdır. Gözünüzün alabildiğine doğa manzarası görmezi için tercih edebilirsiniz. El değmemiş bir doğa manzarası görme fırsatı bulacaksınız. Kamp olanları olarak elektrik, yiyecek – içecek, temel ihtiyaçların giderilmesi mümkün. Kamp alanı ücretsizdir.

Kazıkbeli Yaylası Kamp Alanı

Yürüyüş parkurlarının da olduğu bu kamp alanı, Gümüşhane en iyi kamp alanları arasında yer alıyor. Çadır kampı yapılabiliyor. Ayrıca cami, bakkal, lokanta gibi alanlar da çok yakın. Kamp alanı ücretsizdir.

Altıntaşlar Yaylası Kamp Alanın

Bölgenin en önemli yayları arasında yer alır. Bölge halkının da sık sık piknik için tercih ettiği bir yerdir. Turizm alanları arasında bulunuyor. Aynı zamanda kamp alanında çeşme, tuvalet, yiyecek içecek alabileceğiniz yerler de mevcut.

Kov Kalesi Mevkii Kamp Alanı

Esenyurt beldesinde bulunan bu kamp alanı, şehir merkezine 40 km uzakta. Ancak kamp alanına çıktığınızda, sizi bambaşka bir manzaranın beklediğini göreceksiniz. 2008 yılında yapılan tadilat işlemlerinin ardından kamp alanın kullanıma açılmıştır.

Seydibaba Köyü Kamp Alanı

Şelale kıyısında bir kamp alanı isteyenler için Gümüşhane’den 105 km uzakta olan Seydibaba önerilir. Şıran ilçesinde bulunan bu kamp alanı son derece güzeldir. Tamara şelalesi kamp alanı için son derece uygundur. Doğanın ön plana çıktığı, sizin kendinizi son derece doğal bir ortamda hissedeceğiniz yeşillikle ile dolu bir alandır.

Kürtün Örümcek ormanları Kamp Alanı

Şehir merkezinde 60 km uzak olan orman, ilçe merkezine 17 km uzaktadır. 1998 yılında doğa koruma alanı olarak ilan edilmiştir. Bu sayede bölge el değmemiş bir bölge olarak kalmayı başarmıştır. Doğa bilimcilerin de sık sık ziyaret ettiği bu alanda kamp yapabilirsiniz.

Erikbeli Yaylası Kamp Alanı

Ücretsiz kamp alanları arasında yer alıyor. Erikbeli yaylasını tamamen turizme kazandırmak için yapılan çalışmalar doğaseverler tarafından önlendiğinden, hala burada doğa ile baş başa kalınacak alanlar var. Hem güzel hem de yeşillikler içinde bir alan var. Siz de kamp yaparak, bu alanda oksijene doyabilirsiniz. Çevrede ihtiyaçlarınızı giderebileceğiniz alanlar oluşturulmuştur.

Camiboğazı Yaylası Kamp Alanı

Elektrik, duş, tuvalet gibi olanaklar yok. Ücretsiz olan kamp alanı, daha önce kamp yapmış ve daha çok doğada yaşamayı bilenler için uygun. Sakin ve sessiz bir ortam arayan kişiler, eşsiz doğa manzarasına uyanacak şeklide çadırını kurabilir. Yiyecek içecek konusunda ihtiyaçlarınızı alarak kamp alanına varmanız önemlidir.

Torul Soğuksu Yaylası Kamp Alanı

İhtiyaçlarınızı kamp alanında karşılayabilirsiniz. Su, çadır kamp alanı, tuvalet, yürüyüş parkurları oluşturulmuştur. Doğanın tamamen sizlere kucak açtığı bir alandır. Sessiz ve sakin bir alan olduğundan Gümüşhane’de kamp tadını çıkaracaksınız. Doğaseverler olarak mutlaka görülmesi gereken yerler arasında gösterildiğini söyleyebiliriz.

Yazar hakkında

Gökhan Peker

1994 Ankara doğumluyum. Gazi Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi'nde Antrenörlük Eğitimi bölümü mezunuyum. Uzmanlık dalım tenis ve buz hokeyi. Buz hokeyinde milli sporcuyum. Milli Eğitim Bakanlığı'nda Beden Eğitimi ve Spor Öğretmeni olarak görev yapıyorum.

Yorum yaz