Ana sayfa Sınavlar 2017 Gümüşhane Üniversitesi BESYO Özel Yetenek Sınavı 2017

Gümüşhane Üniversitesi BESYO Özel Yetenek Sınavı 2017

231
Gümüşhane Üniversitesi BESYO Özel Yetenek Sınavı 2017

Gümüşhane Üniversitesi BESYO Özel Yetenek Sınavı 2017 yılının kılavuz, duyuru, kontenjan ve koordinasyon parkuru açıklanmıştır. Makalemizi okuyarak gerekli bilgilere ulaşabilirsiniz.

Gümüşhane Üniversitesi BESYO

Gümüşhane Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği
Programına 2017-2018 Eğitim Öğretim yılında özel yetenek sınavı ile öğrenci alınacaktır. Bakanlar kurulu kararıyla 28.04.2010 tarih ve 27565 sayılı resmi gazetede yayımlanarak kurulan Gümüşhane Üniversitesi Beden Eğitimi veSpor Yüksekokulu; Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği Bölümü, Antrenörlük Eğitimi Bölümü, Spor Yöneticiliği Bölümü ve Rekreasyon Bölümü olmak üzere 4 bölümü bünyesinde barındırmaktadır. Bu yıl altıncısını yapacağımız Özel Yetenek Sınavı ile Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği Bölümüne 60 (altmış) normal, 9 (dokuz) milli olmak üzere toplam 69 öğrenci alarak eğitim öğretim sürecine devam edecek olan Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu, önümüzdeki yıllarda diğer bölümlere de öğrenci almayı planlamaktadır. 
Sınavlara katılan adayların sporculuk düzeyi puanlanıp, koordinasyon testine alınacaklardır. Ayrıca, YGS ve Orta Öğretim Başarı Puanlarınız (OBP) son derece önemlidir. Sınavımızda, insan etkisine imkân vermeyen, kamera ve elektronik sistemle ölçülen, zaman ve sayısal değerlere dayalı değerlendirme sistemleri tercih edilmiştir. Sınavda tüm adaylar eşit şartlarda yarışacaktır. Ilan edilen kontenjan sayısı kadar aday, elde ettikleri derecelere göre belirlenip öğrenci olarak Yüksekokulumuza girmeye hak kazanacaktır. Sınavlarımız Üniversitemiz yöneticilerince yakından takip edilmekte ve hiçbir olumsuzluğa meydan vermeden gerçekleşmesi için bütün tedbirler alınmaktadır.

Gümüşhane Üniversitesi BESYO Özel Yetenek Sınavı 2017 Kılavuzu

KILAVUZ

 

Değerlendirme
Yazım dilinin sadeliği ve anlaşılabilirliği
İhtiyaca cevap verme
Tavsiye edilebilirlik
Genel Değerlendirme
Kısa açıklama
Bu makale sizi bilgilendirmek adına tam olarak yardımcı oldu mu veya eksiklikleri var mı? Lütfen buna göre bir değerlendirme bırakınız.
75 %
Güzel
Kullanıcı oyu 0 İlk oy kullanan siz olun !

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

İlginizi Çekebilir

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi Analizi 2017

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi Analizi 2017 yılının başvuru puan…