BESYO

Gazi Üniversitesi Özel Olimpiyatlar Bölge Oyunları’nda sporcular ‘tek yürek’ oldu

Gazi Üniversitesi Özel Olimpiyatlar

Gazi Üniversitesi Özel Olimpiyatlar Bölge Oyunları

 

Gazi Üniversitesi Özel Olimpiyatlar

Özel Olimpiyatlara ev sahipliği yapan Gazi Üniversitesi’nin iş birliğiyle, Özel Eğitim bölümü ve Spor Bilimleri Fakültesinin gönüllü öğrencilerinin katkılarıyla gerçekleşen özel olimpiyat oyunları, özel sporcularımızın yüzlerini güldürdü.

Gazi Üniversitesi Özel Olimpiyatlar

 

Özel ve partner sporcular ‘tek yürek’ oldu

Özel Olimpiyatlar Türkiye ve Gazi Üniversitesi’nin iş birliğiyle düzenlenen Gazi Üniversitesi Özel Olimpiyatlar Bölge Oyunları, 100 özel ve partner sporcunun katılımıyla gerçekleştirildi. Birlikte yarışıp eğlenmenin keyfini yaşayan genç sporcular gün sonunda madalya kazanma mutluluğunu da paylaştı.

Gazi Üniversitesi Özel Olimpiyatlar

Dünyanın en yaygın sivil toplum kuruluşu ve en büyük amatör spor organizasyonlarından biri olan Special Olympics’in bir parçası olarak faaliyet gösteren Özel Olimpiyatlar Türkiye, özel eğitim gereksinimi olan bireyler için düzenlediği bölgesel etkinliklerini, Gazi Üniversitesi Özel Olimpiyatlar Bölge Oyunları ile sürdürdü.

Olimpiyatlara ilk defa ev sahipliği yapan Gazi Üniversitesi girmiş olduğu işin sorumluluğunu ve bilincini bilerek muhteşem bir organizasyona imza attı.

Gazi Üniversitesi ile düzenlenen oyunlarda; özel ve partner sporcular atletizm, karma basketbol branşlarında performans sergiledi.

Civelek: “Özel ve partner sporcularımız tek yürek oluyor, gelecek için ümit veriyor…”

Özel Olimpiyatlar Türkiye Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Civelek oyunların açılışında yaptığı konuşmada, “Özel çocuklarımızı sosyal hayatın içine çekebilmek amacıyla düzenlediğimiz etkinlikleri Gazi Üniversitesi Bölge Oyunları ile sürdürüyoruz. Bu oyunlar, çocuklarımıza yaşıtlarıyla kaynaştıkları, birlikte yarışıp yine beraberce kazanmanın mutluluğunu yaşadıkları bir ortam sunuyor. Özel çocuklarımızın kendileri hakkındaki ön yargıları yıktıkları, partner sporcularla tek yürek olduklarını gördükçe gelecek için ümit doluyoruz. Bu çocuklarımız kendilerine fırsat verildiği takdirde hayatı ve oyunu nasıl birlikte güzelleştirdiklerini herkese kanıtlıyorlar” şeklinde konuştu.

Gazi Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İbrahim Uslan da Özel Olimpiyatlar Türkiye’nin çalışmalarını ilgi ve takdirle takip ettiklerini belirterek, “Özel çocuklarımızı, ailelerini ve Özel Olimpiyatlar Türkiye gönüllülerini üniversitemizde ağırlamaktan, böyle anlamlı bir etkinliğin parçası olmaktan mutluluk duyuyoruz” diye konuştu. Bunun yanı sıra Organizasyonun başından sonuna kadar en ufak bir ayrıntıyı atlamayıp ince eleyip sık dokuyan Gazi  Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi akademisyeni Doçent Doktor Levent İlhan‘ın da katkıları büyüktü.
Gazi Üniversitesi Özel OlimpiyatlarGazi Üniversitesi Özel Olimpiyatlar

 

 

Yazar hakkında

Fikret Kayhalak

Rekreasyon Lideri, Otizm Spor Eğitmeni, Antrenör, Sosyal Medya Uzmanı

Yorum yaz