Ekstrem Sporlar

Funny Jumps Nedir ? Kilo vermek bu kadar basit !

funny jumps nedir

Funny Jumps nedir, funny jumps ne değildir işte bütün mesele bu. Bugünkü yazımızda sizlere Funny Jumps’ı tanıtacağız. Yabancı ülkede ismi Kangoo Jumps’ta denilmektedir. Gavur icadı olduğu kesin ama gelin funny jumps nedir ne işe yarar yakından inceleyelim.

Funny Jumps Nedir ?

Funny Jumps  yani zıplayan ayakkabı sporun eğlenceyle birleşmesi yani sizlerin spor yaparken üf püf demeden saatlerce yapabileceğiniz bir aktivite olarak geliyor karşımıza. Spor salonlarının zumba,step, aerobic’ten sonra yeni bir akım olan Funny Jumps’ta yerini almaya başladı. Bir ayakkabı düşünün ve yere bastığınızda yaylı sistemi sayesinde sizi zıplatıyor.

funny jumps nedir

Funny Jumps Nedir?

Funny Jumps ( Zıplayan Ayakkabı) Yararları Nelerdir?

İstenmeyen Kilolar: Funny Jumps istenmeyen yağları yakmak için deyim yerinde ise adeta biçilmiş kaftandır. Düzenli zıplamak vücudumuzun belirli bölgelerinde yağları eritmekte oldukça başarılı. Zıplama yoluyla lenf sistemi uyarılarak harekete geçer. Böylece metabolizmamız hareketlenmesi sonucu  asitli olan atıkların , toksinlerin vücuttan atılmasını sağlar.

Enerjinizi Tavan Yaptırır: Ritmik zıplama kaba motor dediğimiz büyük kas gruplarını çalıştırır. Soluk alıp vermeyi ve kan dolaşımını hızlandırarak kalbin ritmini düzenleme özelliğine de sahiptir. Hızlanan dolaşımın sistemi sayesinde vücudun her hücresine taşınan oksijen ve besinler enerji seviyesini yükseltir. Vücuda canlılık katar.

Eklemlerinizi Korur: Yaylı mekanizması sayenizde normal ayakkabılarla sert zeminlerde aldığınız darbeyi Funny Jumps emebilir. Eklem ve sırt ağrıları olan bireyler için egzersiz artık zorlu bir aktivite olmaz.

Tam bir Kalori Savardır!

Bu söyleyeceklerim için kulağınızı iyi açın. Funny Jumps ile 1 saat kardiyo çalışması cinsiyet yaş, metabolizma hızı vesaire faktörlere değişkenlik göstersede tamı tamına  1000 – 1500 kalori yaktırıyor. Bu gerçekten ciddi bir rakam. Çoğu aktivite ile bu kaloriyi yakmanız imkansızdır.

O kadar anlattık övdük bu ayakkabıyı pek buna nereden sahip olacağız fiyatları nasıl diye bir soru duyar gibi olduk. Öncelikle bu ayakkabıları alışveriş merkezlerinde göremedik bu yüzden internetten sipariş verildiğini gördük. Gitti gidiyor gibi siteler ve bunun satışı için kurulmuş olan sitelerden temin edebilirsiniz. Fiyatları ise ortalama 180 ila 210 Türk Lirası arasında değişmektedir.

Evet Rekreasyonist.com okurları bu yazımızda da sizlere Funny Jumps yani sıçrama ayakkabılarını tanıtıp faydalarından bahsettik isterseniz Yaşarken Yapmanız gereken 5 Rekreatif Etinlik yazımızı okuyabilirsiniz.

Yazar hakkında

Fikret Kayhalak

Rekreasyon Lideri, Otizm Spor Eğitmeni, Antrenör, Sosyal Medya Uzmanı

Yorum yaz