Sağlık

Erkek Tipi Saç Dökülmesi (Androgenetik Alopesi) Çözümleri

Erkek Tipi Saç Dökülmesi (Androgenetik Alopesi) Çözümleri

Çağımızın büyük sorunu Androgenetik Alopesi yani Genetik Erkek Tipi Saç Dökülmesi bu yazıyı okuyorsanız sizde seçilmiş insansınız. Öncelikle bu konu hakkında yüzlerce uzman dinleyip binlerce makale okudum ve bir o kadarda araştırmalar yaptım. Sonuç ne mi ? Gelin bir bakalım.

Sonuç hiçbir şekilde kesin ve kalıcı çözümü yok Erkek Tipi Saç Dökülmesi ‘nin, çevrenizde bu konu ile alakalı atıp tutan ne kadar insan var ise hiçbirini dikkate almayın ve makalemizi okumaya devam edin. Piyasada saç dökülmesini durdurmayı vaat eden minoxidil propecia ve folixir gibi ürünler ilk önce ticari amaçla üretilmiş olup dökülmeyi ve yeni saç çıkarmayı sadece kullandığınız sürece etkiler. Anlayacağınız paranız var ise dostunuzdur. Bu ilaçlar ise erkenlik hormonunu bastırdığı için tehlikeli ve zararlıdır. Zaten bu ilaçları kullanmayı bıraktığınız ilk bir ay içerisinde saçlarınız eski haline geri gelecektir o yüzden kullandığınız sürece dostunuzdur bulaşmamak gerekir.

Saçı döken hormon 5 Alfa Redüktaz inhibitörü yani DHT saça zararlı ama gel gelelim vücuda, cinselliğe iyi gelen bir hormon sonuçta Erkeklik hormonu. Bu kullanacağınız oral yolla alınan haplar ileride libido’da düşüklüklere sebep olacaktır. Yağmurdan kaçarken toluya tutulmak bu olsa gerek. Keşke Herkes Jason Statham gibi kel karizması olsa lakin kabak gibi kafaları görmek insanın kendisi içinde büyük bir psikolojik sorun teşkil ediyor Peki nedir saç dökülmesinin tedavisi ?

Erkek Tipi Saç Dökülmesi

 

Erkek Tipi Saç Dökülmesi Tedavisi

Bu Erkek tipi Saç Dökülmesinin sağlıklı ve geçici çözümlerinden biri olan Saç mezoterapisi ve PRP uygulamasıdır.

Saç Mezoterapisi Tedavisi

Saçın ihtiyaç duyduğu vitamin, mineral, keratolitik bazı ajanlar, aminoasitler ve yüzey genişleticilerin saçlı deriye direkt enjekte edilmesi işlemidir.

Bu işlem sayesinde saçınız bir nebzede olsa kendine geliyor lakin seans başı ücretleri var ve 1-2 seansla olacak bir şey değil bu en az 6-7 seans gitmeniz gerekir olumlu sonuçlar almak için. Ücret olarak cep yakan bu uygulamanın fiyatı geçtiğimiz yıllarda 100 ila 150 lira arasında değişiyordu.

PRP Saç Tedavisi

Saça Faydaları Nelerdir?
Trambosit açısından zenginleştirilmiş kişinin kendi kanı özellikle saç diplerine enjekte edildiğinde, mezoterapiyi alternatif olarak saç dökülmelerinde kullanılmaktadır. Özellikle saç tellerinin inceldiği alanlarda trombositlerin bölgeye sağladıkları keratinosit ve epitelyal büyüme faktörleri doğru sonuçlar vermektedir. PRP saç tedavisi ile zayıflamış saçlar için bölgede saç köklerinin kalınlaşmasını, hacimli hale gelmesini ve köklerin büyümesini sağlamaktadır.

 

Sonuç olarak bütün bunların hepsi bir yana gerçek ve kalıcı çözüm saç ektirmektir arkadaşlar. 27 yaşından sonra saç dökülmesi büyük ölçüde gerçekleşmiş olur ve dökülme durur. O evreden sonra uzman bir estetisyene giderek 4 – 5 bin TL gibi rakama bu psikolojik dertten kurtulabilirsiniz.

 

 

Yazar hakkında

Fikret Kayhalak

Rekreasyon Lideri, Otizm Spor Eğitmeni, Antrenör, Sosyal Medya Uzmanı

Yorum yaz