Ana sayfa Sınavlar 2017 Düzce Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi Özel Yetenek Sınavı 2017

Düzce Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi Özel Yetenek Sınavı 2017

184
Düzce Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi Özel Yetenek Sınavı 2017

Düzce Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi Özel Yetenek Sınavı 2017 yılının kılavuz, duyuru, kontenjan ve koordinasyon parkuru açıklanmıştır. Makalemizi okuyarak gerekli bilgilere ulaşabilirsiniz.

Düzce Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi

Ön Kayıtlar için Gerekli şartlar:

1- Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak.
2- Lise ya da dengi okuldan mezun olmak.
3- Başka bir yükseköğretim kurumundan disiplin suçu ile çıkarılmamış olmak.
4- Antrenörlük Eğitimi bölümüne başvuruda bulunabilmek için; ilgili yıla ait YGS sınavında puan türlerinin herhangi birinden; liselerin spor alan/kol/bölümlerinden mezun olan adaylar ve Milli sporcular için en az 150,000 ham puan ve üzeri, diğer alan/kol/bölüm mezunları için ise en az 200,000 ham puan ve üzeri YGS puanı almış olmak ve adayların değerlendirilecekleri spor dalında federasyonlara bağlı en az 3 (üç) yıl aynı branşta lisans sahibi olmak.
5- Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği bölümüne başvuruda bulunabilmek için; ilgili yıla ait YGS
sınavında puan türlerinin herhangi birinden; öğretmen liseleri ve liselerin spor alan/kol/bölümlerinden mezun olan adaylar ve Milli sporcular için en az 150,000 ham puan ve üzeri, diğer alan/kol/bölüm mezunları için ise en az 260,000 ham puan ve üzeri YGS puanı almış olmak ve adayların değerlendirilecekleri spor dalında federasyonlara bağlı en az 3 (üç) yıl aynı branşta lisans sahibi olmak.
6- Spor Yöneticiliği bölümüne başvuruda bulunabilmek için; ilgili yıla ait YGS sınavında ilgili puan türünden; liselerin spor alan/kol/bölümlerinden mezun olan adaylar ve Milli sporcular için en az 150,000 ham puan ve üzeri, diğer alan/kol/bölüm mezunları için ise en az 240,000 ham puan ve üzeri YGS puanı almış olmak ve en az 2 yıllık lisans sahibi olmak.
7- Olimpik olmayan branşlarda Millilik kontenjanından yararlanmak isteyen adayların; Türkiye şampiyonalarında ilk üç dereceden birini almış olmaları gerekmektedir ve en az 6 ülkenin katıldığı organizasyonlarda aldıkları Millilik belgeleri geçerli sayılacaktır. Ön kayıtta teslim edilecek olan Millilik belgesinde organizasyonun kaç ülkenin katılımı ile gerçekleştiği açık bir şekilde yazmak zorundadır.
8- Spor eğitimine mani olabilecek bedensel veya konuşma engellerinden biri veya birkaçı bulunduğu halde sınava başvuranlar kazansalar dahi sınavları iptal edilir

Düzce Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi Özel Yetenek Sınavı 2017 Kılavuzu

KILAVUZ

Değerlendirme
Yazım dilinin sadeliği ve anlaşılabilirliği
İhtiyaca cevap verme
Tavsiye edilebilirlik
Genel Değerlendirme
Kısa açıklama
Bu makale sizi bilgilendirmek adına tam olarak yardımcı oldu mu veya eksiklikleri var mı? Lütfen buna göre bir değerlendirme bırakınız.
75 %
Güzel
Kullanıcı oyu 0 İlk oy kullanan siz olun !

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

İlginizi Çekebilir

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi Analizi 2017

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi Analizi 2017 yılının başvuru puan…