Turizm

Düzce Çamlıpınar Göleti Kamp ve Gezi Rehberi

Yazar : Gökhan Peker

Çamlıpınar Göleti Düzce’nin ilinin Kaynaşlı ilçesine bağlı küçük ve huzurlu alanıyla gelenlere güzel bir gün geçirtecek yerlerden bir tanesidir. Ormanın ortasında olan bu gölet, etrafı çam ve kavak ağaçları ile çevrilidir. Ormanın içine doğru yürüyüş alanları bulunan alanda gezerken doğanın güzelliğinin her an yaşamaktasınız.

Çamlıpınar Göleti’nde rakım 1000 metre olmakla beraber, piknik yapmak isteyenler için masalar bulunmaktadır. Piknik ve mesire alanı bulunan bu gölet kamp yapmak isteyenlerin de rotasında yer almaktadır.

BONUS VİDEO;

Aşağıda ki videodan Çamlıpınar Göleti’ni yakından tanıyabilirsiniz.

ÇAMLIPINAR GÖLETİ ve KAMP

Çamlıpınar Göleti, mevsim şartlarına göre çadır kurup oturma alanınız biraz kısıtlanmaktadır. Sonbahar ve kış aylarında gidildiğinde rakımdan ve bazı alanlarda bulunan ağaçlar yüzünden göletin bir kısmı güneş almamaktadır. Güneş almayan bölgelerde soğuğu gerçekten hissettireceği için özellikle ağaç olmayan ve güneşi alabileceğiniz yerlere çadır kurmanız sizin için daha iyi olacaktır. Sabah ve akşam sıcaklık farkını yüksek olduğu alanda, gidilen mevsime göre sabah sıcak bir alanda dururken gece çadırınızın buzlandığına şahit olabilirsiniz. Bu sebeple ziyaretçiler gelecekleri zaman kıyafetlerini mevsim şartlarını gözeterek gelmeleri huzurlu bir kamp için gerekmektedir.

Çamlıpınar Göleti’nde kamp atanların öncelik verdiği olan odun toplama işlemi için sorun yaşanmayan bir bölgedir. Zaten ormanın ortasında bulunacağınız için ormanda kuru dallar  bulmaktasınız.

ÇAMLIPINAR GÖLETİ GEZİ

Çamlıpınar Göleti her mevsim ayrı güzel olmakta ve ziyaretçilerinin fotoğraf makinelerine girecek bir bölgedir.

Ziyaretçileri için alanda tuvalet bulunmaktadır ama tuvalet beklediğiniz gibi temiz değildir. Alanda ayrıca bir çeşme bulunmakta olup bölge halkı ve ziyaretçiler suyun içildiğini söylemektedir.

ÇAMLIPINAR GÖLETİ ULAŞIM

Çamlıınar Göleti, Düzce ilinden yaklaşık 30 km mesafede bulunan Çamlıpınar Göleti, Dipsizgöl Köyüne vardığınızda devam ederek yaklaşık 3 km ilerde yer almaktadır. Yollar virajlı ve yer yer toprak yol olmakla birlikte giderken doğa manzarasıyla karşı karşıya kalmaktasınız.

Yazar hakkında

Gökhan Peker

1994 Ankara doğumluyum. Gazi Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi'nde Antrenörlük Eğitimi bölümü mezunuyum. Uzmanlık dalım tenis ve buz hokeyi. Buz hokeyinde milli sporcuyum. Milli Eğitim Bakanlığı'nda Beden Eğitimi ve Spor Öğretmeni olarak görev yapıyorum.

Yorum yaz