Ana sayfa Sınavlar 2017 Bozok Üniversitesi BESYO Özel Yetenek Sınavı 2017

Bozok Üniversitesi BESYO Özel Yetenek Sınavı 2017

154
Bozok Üniversitesi BESYO Özel Yetenek Sınavı 2017

Bozok Üniversitesi BESYO Özel Yetenek Sınavı 2017 yılının kılavuz, duyuru, kontenjan ve koordinasyon parkuru açıklanmıştır. Makalemizi okuyarak gerekli bilgilere ulaşabilirsiniz.

Bozok Üniversitesi BESYO

Beden eğitimi ve spor, bireyin bilişsel, duyuşsal ve psikomotor gelişimin teminatıdır. Etik kurallara bağlı kalarak aklın ve bilimin en üst düzeyde kullanılmasını gerektirir. Bu nedenle, Beden Eğitimi ve Spor alındaki eğitim ve hizmetler, alanında iyi eğitim almış uzmanlarca verilmelidir. Bozok Üniversitesi BESYO yeni kurulmasına rağmen iyi eğitim almış ve alanlarında uzmanlaşmış Öğretim Elemanlarıyla güçlü kadroya sahiptir.

Yüksekokulumuz; Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği, Antrenörlük Eğitimi ve Spor Yöneticiliği Bölümlerinde dört (4) yıllık lisans eğitimi vermektedir. Eğitimini başarı ile tamamlayan ve mezuniyet hakkı kazanan öğrenciler; Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı kamu ve özel okullarda, T.C. Gençlik ve Spor Bakanlığı ve Spor Genel Müdürlüğünün merkez ve taşra teşkilatlarında, Turizm Sektöründe, Spor Kulüplerinde, Spor Federasyonlarında, Belediyelerde, jimnastik, aerobik, vücut geliştirme, fitness, doğa ve savunma sporları gibi hizmet sunan spor salonlarında, engellilerin sportif faaliyetlerinde, spor sağlık alanlarında Öğretmen, Antrenör, Uzman ve Spor Bilimci olarak çalışma olanakları bulmaktadırlar.

Bozok Üniversitesi BESYO Özel Yetenek Sınavı 2017 Kılavuzu

KILAVUZ

 

Değerlendirme
Yazım dilinin sadeliği ve anlaşılabilirliği
İhtiyaca cevap verme
Tavsiye edilebilirlik
Genel Değerlendirme
Kısa açıklama
Bu makale sizi bilgilendirmek adına tam olarak yardımcı oldu mu veya eksiklikleri var mı? Lütfen buna göre bir değerlendirme bırakınız.
75 %
Güzel
Kullanıcı oyu 0 İlk oy kullanan siz olun !

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

İlginizi Çekebilir

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi Analizi 2017

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi Analizi 2017 yılının başvuru puan…