Sağlık

Botoks Nedir ?

botoks nedir
Yazar : Gökhan Peker

Botoks nedir ve etkileri nelerdir?

Botoks oldukça eski senelerden beri aslında tıp alanında kullanılmakta olan ve ilaç olarak kullanılması nedeni ile de birçok tedavide etkili rol oynayan önemli bir etken maddedir. Özellikle şaşılık tedavisinde ve nörolojik vakalarda kullanılan botoks son derece başarılı sonuçlara imza atmıştır.

Botoks Nedir?

Botoks biraz önce de bahsedildiği gibi şaşılık tedavisinde de kullanılan bir madde olup, birgün tedavi esnasında göz çevresindeki çizgilerin de aynı zamanda giderildiğinin farkına varılması ile kozmetik alanda da yapılan testler neticesinde kullanılabilirliği kanıtlanmış olmaktadır. Derin olmayan kırışıklıkların tedavisinde tercih edilen en etkili medikal uygulamlardan biri olan botoks, Doktor Buket Yıldırım ve ekibinin de yıllardır en sık uyguladığı işlemler arasında yer almaktadır.

Botoks hangi alanlarda etkilidir?

Botoks uygulaması derin olmayan yüzeysel kırışıklıkların baş gösterdiği her alanda aslında uygulanabilmektedir. Özellikle de mimik hareketlerine bağlı olarak meydana gelen kırışıklıkların tedavisinde botoks son derece etkilidir. Genellikle 25 ile 70 yaş aralığındaki kadın erkek herkese uygulanabilen botoks uygulaması uygulanan özel anestezik kremler sayesinde acısız bir şekilde uygulanabilmektedir.

Botoks nasıl yapılır ve ne kadar sürer?

Botoks kaş kaldırma Ankara kliniğimizde doktorumuz tarafından yaklaşık 15-20 dk gibi kısa bir sürede gerçekleştirilmektedir ve uygulama yapılacak bölgeye belli noktalara yavaşça minik iğneler yardımıyla çok az miktarda botoks maddesi cilt altına verilir. Tedavinin ardından iğne yapılan alanlarda son derece minik ve az miktarda şişlikler olabilir. Bu durum son derece normal olup, bahsedilen tüm bu şişlikler yarım saat içerisinde yok olmaktadır. Konu hakkında tüm bilgilere www.drbuketyildirim.com’dan ulaşabilirsiniz.

Yazar hakkında

Gökhan Peker

1994 Ankara doğumluyum. Gazi Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi'nde Antrenörlük Eğitimi bölümü mezunuyum. Uzmanlık dalım tenis ve buz hokeyi. Buz hokeyinde milli sporcuyum. Milli Eğitim Bakanlığı'nda Beden Eğitimi ve Spor Öğretmeni olarak görev yapıyorum.

Yorum yaz