Ana sayfa BESYO BESYO’DA 240 BİN BARAJI GAFLETTİR

BESYO’DA 240 BİN BARAJI GAFLETTİR

338

BESYODA 240 BİN BARAJI GAFLETTİR

ÖSYM besyoda 240 bin barajı getirmesi adeta gündeme bomba gibi oturdu. Yıllardır BESYO’ların hakkını yiyen eğitim sistemi şimdide elit sporcuların önünü kapatıyor.  Fakültelere gönderdikleri yazıda “Özel yetenek sınavı ile öğrenci alan öğretmenlik programlarına yerleştirme işlemlerinde programların ilgili puan türünde başarı sırası en düşük 240.000 sırada olan adayların yerleştirilme işlemlerine alınıp kontenjan dahilinde yerleştirilmesi uygun olacağı dikkate alınarak özel yetenek sınavı ile öğrenci alınan öğretmenlik programlarına 2018 yılında başvuru yapabilmek  için adayların YGS puan türlerinin herhangi birinden en düşük 240.000 başarı sıralaması olması gerektiğine karar verilmiştir” şeklindeki yazı bütün spor camiasını yakından ilgilendiriyor.

BESYODA 240 BİN BARAJI

Çocukluğundan beri bu mesleğin hayalini kuran öğrencilerin düşleriyle oynayan ÖSYM bu konuda acilen geri adım atmalı. Spor Liselerinde spor üzerine eğitim alan bu öğrencilerden BESYODA 240 BİN BARAJI ‘nı geçmesini istemek hangi mantık çerçevesine sığıyor?  Sen bir kurum olarak Milli Eğitimle beraber hareket edip yıllardır bu öğrenciler neden az puan çekiyor spor lisesi öğrencileri hangi dersleri  görüyor ya da ne şartlar altında bu dersleri görüyor, diye hiç araştırma, iyileştirme yaptın mı? Daha YGS sınavını düzgün yapamaz iken, daha yerleştirme işlemlerini usulüne göre yapamazken öğrencilerin Öğretmenlik hayaline prangalar vuran bu sistem değiştirmenizi akıl kari değildir.

Bu konu hakkında gerekli imza kampanyalarını başlatıp sonuna kadar karşı çıkacağız. Bu işi genel olarak tek fiziksel aktivitesi masadan kalkıp tuvalete giden insan profillerine bırakmamak için elimizden geleni yapacağız. Bu sistem hayata geçer ise üniversitelerin bölüme öğrenci bulmaları epey bir zor olacaktır.240 bin barajı yaklaşık 320 330 puana tekabul ediyor. Bu puanı çeken öğrenci okul puanı ile birlikte 330+40 = 370 puana sahip oluyor. 370 puan çeken birisi için az daha çalışırım hakim avukat savcı olurum düşüncesinde olması haklı bir düşüncedir zaten.Yıllardır Beden Eğitimi öğretmenlerinin hakkını formasyonla yediniz.  Hoş zaten Sınıf Öğretmenlerini Beden Eğitimi öğretmeni yapan bu zihniyetten başka bir şey beklenmesi saçmalık olurdu. Yıllardır bu ülkede Beden Eğitimine gönül vermiş insanların hakkı yenildi. Bu sefer biz Rekreasyonist.com yöneticileri olarak bu durumun tam karşısında durup gelecek nesilleri sporun içinden gelmiş o tecrübeyi yaşamış rekabeti bilen öğretmenlere teslim etmek için elimizden geleni yapacağız.

 

Değerlendirme
Yazım dilinin sadeliği ve anlaşılabilirliği
İhtiyaca cevap verme
Tavsiye edilebilirlik
Genel Değerlendirme
Kısa açıklama
Bu makale sizi bilgilendirmek adına tam olarak yardımcı oldu mu veya eksiklikleri var mı? Lütfen buna göre bir değerlendirme bırakınız.
72 %
Güzel
Kullanıcı oyu 4.63 ( 2 oylar)

Bir yorum

  1. disqus_necSQMJKHq

    16 Eylül 2017 saat 12:11

    ”370 puan çeken birisi için az daha çalışırım hakim avukat savcı olurum ” diyorsa zaten gitsin avukat vs olsun besyo’da işi yok . böyle olması gerçek sporcu ve spor eğitimcilerinin bu bölümleri tercih etmesini sağlayacaktır . DESTEKLİYORUM

    Cevapla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

İlginizi Çekebilir

Sportif Özgeçmiş Nedir? BESYO için Önemi

” Sportif Özgeçmiş ” adından da kolay bir şekilde anlayabileceğimiz gibi sport…