Avcılık

Bartın’da Balık Tutulacak Yerler

Bartın’da Balık Tutulacak Yerler
Yazar : Gökhan Peker

Gerek deniz balıkçığı gerekse de tatlı su balıkçığını insana farklı duyguları bir arada yaşatmaktadır. Özellikle tuttuğu balığın lezzetine varan insanlar, hayatları boyunca balık tutmaktan vazgeçememektedirler. Balık tutmak insana aynı zamanda birçok farklı şeyi kazandırmaktadır. Bunların başında sabırlı olma ve doğayı tanıma imkanları gelmektedir. İnsanlar için balık tutmak bir terapi görevi görmektedir. Bartın’da yaşayanlar için de birçok farklı balık tutulacak nokta bulunmaktadır. Bartın’da balık tutulacak yerler şu şekilde sıralanabilir;

Bartın Irmağı

Bartın ırmağı, Bartın’da balık tutmak isteyip fazla uzaklaşmak istemeyenler için en ideal noktalardan bir tanesidir. İçerisinde birçok farklı tatlı su balığı türünü barındırmaktadır. Bartın ırmağı içerisinde yer alan tatlı su balıklarını uygun olta ve uygun yemler ile hemen her noktadan yakalamak mümkündür. Ancak daha önce burada avlanan birinden yardım almak çok daha faydalı olacaktır.

Asma

Özellikle büyük sazanları avlamak isteyenlerin uğrak noktalarından bir tanesidir. Burada yer alan sulak alanlarda, birçok farklı sazan türü ile karşılaşmak mümkündür. Ancak mutlaka büyük sazanlar göz önünde bulundurularak hazırlık yapmak gerekmektedir. Büyük tatlı su balıklarını avlamaktan hoşlananlar için ideal ortamlar sağlamakta, aile ile gidilecek güzel noktaları içerisinde barındırmaktadır. Bartın’da balık tutulacak yerler arasında öne çıkan bir konumdadır.

Amasra Kıyıları

Özellikle deniz balıkçığını sevenler için Amasra kıyıları içerisinde benzersiz fırsatları barındırmaktadır. Her türlü deniz balığının kıyılardan kolaylıkla avlanması mümkündür. Ancak mutlaka kıyılardan avlanmaya uygun ekipmanlar ile gidilmesi gerekmektedir. En basit bir misina kopmasının dahi balık tutulmamasına sebebiyet vereceği göz önünde bulundurulmalıdır .

Yazar hakkında

Gökhan Peker

1994 Ankara doğumluyum. Gazi Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi'nde Antrenörlük Eğitimi bölümü mezunuyum. Uzmanlık dalım tenis ve buz hokeyi. Buz hokeyinde milli sporcuyum. Milli Eğitim Bakanlığı'nda Beden Eğitimi ve Spor Öğretmeni olarak görev yapıyorum.

Yorum yaz