Avcılık

Aydın’da Balık Tutulacak Yerler

Aydın’da Balık Tutulacak Yerler
Yazar : Gökhan Peker

Aydın yaygın bir şekilde amatör olarak balıkçılık yapılan illerden bir tanesidir. Balığı yemeninde balığı tutmanın da meraklısı oldukça fazladır. İlde bulunan kıyılar ve yakın çevrede yer alan adalar, birçok farklı imkanı bir arada sunmaktadır. Tarihi zenginliği ile de öne çıkan Aydın, her yıl gerek balık avı için gerekse de farklı imkanları için birçok insanı kendisine çekmektedir. Ancak bol balık yakalanmak isteniyorsa doğru noktaları bilmek gerekmektedir. Aydın’da balık tutulacak yerler şu şekilde sıralanabilir;

Akbük

Yaygın bir şekilde deniz balıkçığının yapıldığı noktalardan bir tanesidir. Ancak yaz sezonlarında biraz kalabalık bir nokta haline gelebilmektedir. Sakin ve durgun bir yer bulmak biraz zor olabilir.  Yinede çevrede gelişmiş noktaların bulunması, buradan balık tutulması konusunda son derece iyi fırsatları ortaya çıkartmaktadır.

Altınkum

Benzersiz denizi ve uzun kumsalları ile birçok ziyaretçiyi kendisine çekmektedir. Yine bu bölgede yaz sezonlarında biraz kalabalık olabilmektedir. Ancak kumasala uzak noktalarda, denize kıyısı olan yerlerde birçok farklı deniz balığının kolay bir şekilde yakalanabilmesi mümkündür. Doğru ekipman ve yem alındığı zaman kolaylıkla balık yakalanabilecek bir bölgedir.

Denizkoy

Diğer bölgelere oranla biraz daha az ziyaretçisi olan bir bölgedir. Bu özelliği sayesinde daha sakin bir ortam sunmaktadır. Uygun noktaların hemen hepsinden farklı balık türlerinin gece ya da gündüz yakalanabilmesi mümkündür. Denizkoy, aynı zamanda bir koy ortamı sunduğundan birçok farklı balık türü içinde korunaklı bir bölge sunmaktadır. Bu sayede daha fazla av yapılabilmesi mümkündür.

Yazar hakkında

Gökhan Peker

1994 Ankara doğumluyum. Gazi Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi'nde Antrenörlük Eğitimi bölümü mezunuyum. Uzmanlık dalım tenis ve buz hokeyi. Buz hokeyinde milli sporcuyum. Milli Eğitim Bakanlığı'nda Beden Eğitimi ve Spor Öğretmeni olarak görev yapıyorum.

Yorum yaz