Ana sayfa Sınavlar 2017 Aydın Adnan Menderes Üniversitesi BESYO Özel Yetenek Sınavı 2017

Aydın Adnan Menderes Üniversitesi BESYO Özel Yetenek Sınavı 2017

316
Aydın Adnan Menderes Üniversitesi BESYO Özel Yetenek Sınavı 2017

Aydın Adnan Menderes Üniversitesi BESYO Özel Yetenek Sınavı 2017 yılının kılavuz, duyuru, kontenjan ve koordinasyon parkuru açıklanmıştır. Makalemizi okuyarak gerekli bilgilere ulaşabilirsiniz.

Aydın Adnan Menderes Üniversitesi BESYO

Özel Yetenek Sınavı iki aşamada yapılacaktır:

  • Aşama Motorsal Testler (40 puan): Bu testler dikey sıçrama (10 puan), geriye top atma (10 puan), 60 m. sürat koşusu (10 puan), kadın adaylar için 800 m.erkek adaylar için ise 1500 m. dayanıklılık koşusundan (10 puan) oluşur. Motorsal testlerden en az 15 puan alan adaylar spor dalı (branş) sınavına girmeye hak kazanırlar. 15 puan toplayamayan adaylar elenirler.
  • Aşama Spor Dalı (Branş)Sınavı (60 puan):Adaylarındeğerlendirmeye girebilmesi için branş sınavlarından en az 15 puan almışolmaları gerekmektedir. Eğer adaylar“Antrenörlük Eğitimi Bölümünü” tercih edecekler ise;branş sınavından en az40 puan almak zorundadırlar.

 

Kontenjanlar:

  • Beden Eğitimi ve Spor Eğitimi, Rekreasyon (I. ve II. öğretim), Spor Yöneticiliği (I.ve II. öğretim) programlarında spor dalı (branş) kontenjanı yoktur.Yerleştirme işlemleri adaylarınbranşlarına bakılmaksızın en yüksek yerleştirme puanı (YP) ve adayların bölüm tercih sırasına göre yapılır.
  • Antrenörlük Eğitimi Bölümü I. ve II. öğretim programları spor dalı (branş)kontenjanları bulunur. Bu kontenjanlar doldurulamadığı takdirde diğer spor dallarının (branş) kontenjanları arasında aktarım yapılır. Bu aktarımlar, II. aşamaya geçen adayların başvuru sırasında tercih ettikleri branşlardaki kişi sayılarına göre (daha fazla tercih edilen branştan daha az tercih edilen branşa doğru) belirlenir. Branş kontenjanları Tablo 1.’de belirtilmiştir.

Aydın Adnan Menderes Üniversitesi BESYO Özel Yetenek Sınavı 2017 Kılavuzu

KILAVUZ

 

Değerlendirme
Yazım dilinin sadeliği ve anlaşılabilirliği
İhtiyaca cevap verme
Tavsiye edilebilirlik
Genel Değerlendirme
Kısa açıklama
Bu makale sizi bilgilendirmek adına tam olarak yardımcı oldu mu veya eksiklikleri var mı? Lütfen buna göre bir değerlendirme bırakınız.
75 %
Güzel
Kullanıcı oyu 0 İlk oy kullanan siz olun !

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

İlginizi Çekebilir

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi Analizi 2017

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi Analizi 2017 yılının başvuru puan…