Avcılık

Artvin’de Balık Tutulacak Yerler

Artvin'de Balık Tutulacak Yerler
Yazar : Gökhan Peker

Balık tutmak, insanı rahatlatmakta ve hayatın tüm stresinden uzaklaşmasını sağlamaktadır. Bu sebepten her yıl birçok insan gerek tatlı sularda gerekse de denizlerde balık tutmaya gitmektedir. Balık tutmak insanın doğa ile bütünleşmesine katkı sağladığından, benzersiz deneyimlerinde elde edilmesine olanak tanımaktadır. Artvin içerisinde yaşayanlar içinde bolca balık tutacakları alanlar bulunmaktadır. Artvin’de balık tutulacak yerler şu şekilde sıralanabilir;

Çoruh Nehri

Çoruh Nehri Artvin’de balık tutulacak yerler denildiği zaman ilk akla gelen noktalardan bir tanesidir. Doğru yemler ve doğru araçlar kullanıldığı zaman durgun bölgelerinden bolca tatlı su balığı avlanabilir. Çoruh Nehri birçok noktadan ulaşılabilir olduğundan her balık tutmak isteyen için son derece konforlu bir ortam sağlamaktadır.

Halita Vadisi

Artvin merkez içerisinde bulunanlar ve alabalık yakalamak isteyenler için benzersiz imkanları içerisinde barındırmaktadır. Artvin’de balık tutulacak yerler denildiği zaman öne çıkan noktalardan bir tanesidir. Ancak burada ava gidilmeden önce herhangi bir av yasağının olup olmadığına dikkat edilmesi gerekmektedir. Aksi halde farklı olumsuz durumlar ile karşılaşılabilmektedir. Gerekli ekipmanlar olduğunda bu nokta üzerinden alabalık yakalamak mümkündür. Bu özelliği sayesinde her yıl birçok balıkçıyı kendisine çekmektedir.

Hopa Limanı

Hopa limanı, bol çeşitli balıkları ile birçok balıkçının uğrak noktalarından bir tasnidir. Bu nokta üzerinden, kefal, izmarit, istavrit, çinakop, lüfer ve bu türlere benzer birçok farklı balık yakalanabilmektedir. Balığın bol olması, her sezon birçok farklı insanı buraya çekmektedir.

Yazar hakkında

Gökhan Peker

1994 Ankara doğumluyum. Gazi Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi'nde Antrenörlük Eğitimi bölümü mezunuyum. Uzmanlık dalım tenis ve buz hokeyi. Buz hokeyinde milli sporcuyum. Milli Eğitim Bakanlığı'nda Beden Eğitimi ve Spor Öğretmeni olarak görev yapıyorum.

Yorum yaz