Avcılık

Antalya’da Balık Tutulacak Yerler

Antalya’da Balık Tutulacak Yerler
Yazar : Gökhan Peker

Balık tutmak insana pek çok farklı yönü ile fayda sağlamaktadır. Özellikle insanın ihtiyaç duyduğu doğayı benzersiz bir şekilde sunmaktadır. Bu sebepten birçok insan boş zamanlarını balık tutarak geçirmekten keyif almaktadır. Çünkü doğanın sağladığı benzersiz huzur insanın tüm sorunlardan arınmasına yardımcı olmaktadır. Balık tutmak için öncelikle doğru yeri bulmak gerekir. Antalya’da yaşayanlar için, Antalya’da balık tutulacak yerler şu şekilde sıralanabilir;

Kemer Yolu

Kemer’e giderden geçilen yol üzerinde birçok farlı balıkçı barınağına rastlamak mümkündür. Bu noktada birçok farklı alanda balık yakalamakta mümkün olmaktadır. Eğer güzel bir av geçirmek isteniyorsa ve bu bölgeye daha önce gelinmemişse, mevsiminde bu bölgede yer alan balıkçıklar ile konuşularak en iyi yerler tespit edilebilir.

Boğaçayı

Konyaaltı’nda sıklıkla tavsiye edilen yerlerden bir tanesidir. Yeniş bir kumsal üzerinden avlanmak ve birbirinden farklı balıkları yakalamak mümkünüdür. Ancak buraya gelmeden önce mutlaka yemler önceden alınmalıdır. Çevrede bulunması zor olabilmektedir.

Çaltıcak

Birbirinden farklı birçok balığın yakalanmasına olanak tanıyan bu yer, her sezon birçok farklı balık tutmayı seven bireyin ziyaret ettiği noktalardan bir tanesidir. Kıyıya yakın olarak avlanmalarda dahi bol balık yakalanması mümkün olmaktadır. Aynı zamanda doğaya da daha yakın hissetmek isteyenler için burası benzersiz manzaralar da sunmaktadır.

Karpuzkaldıran

Balıkçılar arasında en sık ziyaret edilen yerlerden bir tanesidir. Ancak özellikle günümüzse nüfuzu giderek artan balon balıkları ile bu noktada sıklıkla karşılaşılabilmektedir. Bu sebepten dikkatli olunması önerilmektedir. Aynı zamanda olta takımlarının zarar görmesinden hoşlanmayanların buraya gelmek için mutlaka önlem alması tavsiye edilmektedir. Antalya’da balık tutulacak yerler arasında sık tercih edilen bir noktadır.

Yazar hakkında

Gökhan Peker

1994 Ankara doğumluyum. Gazi Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi'nde Antrenörlük Eğitimi bölümü mezunuyum. Uzmanlık dalım tenis ve buz hokeyi. Buz hokeyinde milli sporcuyum. Milli Eğitim Bakanlığı'nda Beden Eğitimi ve Spor Öğretmeni olarak görev yapıyorum.

Yorum yaz