Ana sayfa Sınavlar 2017 Ankara Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi Özel Yetenek Sınavı 2017

Ankara Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi Özel Yetenek Sınavı 2017

227
Ankara Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi Özel Yetenek Sınavı 2017

Ankara Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi Özel Yetenek Sınavı 2017 yılının kılavuz, duyuru, kontenjan ve koordinasyon parkuru açıklanmıştır. Makalemizi okuyarak gerekli bilgilere ulaşabilirsiniz.

Ankara Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi

Ankara Üniversitesi Spor Fakültesi’nin amacı; spor alanında gerekli teknik bilgiye sahip, etik kurallara ve Atatürk ilke ve inkılaplarına bağlı çağdaş Antrenör, Beden Eğitimi ve Spor Öğretmeni, Spor Yöneticisi yetiştirmektir. Bir toplumun sağlıklı olması onu oluşturan bireylerin sağlıklı olmaları ile mümkündür. Spor bu önemli işlevine ek olarak, ülkelerin siyasi ve ekonomik güçlerini ortaya koyabilecekleri, düzenlenen uluslararası spor organizasyonlarında ülkenin tanıtımının en iyi şekilde yapılabileceği en uygun ortamı yaratmaktadır. Bu hayati işlevlerin yerine getirilmesi ise çok iyi eğitilmiş; beden eğitimi ve spor öğretmenleri, antrenörler, spor yöneticileri ve spor bilimcileri yolu ile mümkün olabilmektedir. Fakültemizde spor alanı için son derece önem taşıyan bu meslek elemanlarının yetiştirilmesinin yanı sıra, sporun yaygınlaştırılması, sporun bilimsel yöntemlerle yapılması ve bilim dünyasına katkıda bulunmak amacıyla araştırmalar yapılmaktadır. Fakültemizin temelleri 1983 yılında Ankara üniversitesi Rektörlüğüne bağlı Beden Eğitimi ve Spor Bölümü olarak atılmıştır. 1993 yılında Ankara Üniversitesi Tandoğan Kampüsünde Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu açılarak 30 öğrenci ile eğitime başlanmıştır. 2013 yılında ise Bakanlar Kurulu kararı ile Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu kapatılarak Spor Bilimleri Fakültesi kurulmuştur. 2012 yılından itibaren fakültemiz Gölbaşı 50. Yıl Kampüsündeki binasında eğitim-öğretime devam etmektedir. Spor Bilimleri Fakültemiz bünyesinde; lisans düzeyinde Antrenörlük Eğitimi, Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği ve Spor Yöneticiliği olmak üzere üç bölüm bulunmaktadır. Lisansüstü eğitimde ise Sağlık Bilimleri Enstitüsüne bağlı Spor Bilimleri Anabilim dalında; Beden eğitimi ve Spor Doktora Programı, Hareket ve Antrenman Bilimleri, Spor Eğitimi, Spor Yönetim Bilimleri, Sporda Psikososyal Alanlar ve Physical Activity, Health and Sports Sciences yüksek lisans programları ile, Eğitim Bilimleri Enstitüsüne bağlı Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği Anabilim Dalı altında Spor Eğitimi yüksek lisans programı bulunmaktadır.

Ankara Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi Özel Yetenek Sınavı 2017 Kılavuzu

KILAVUZ

Değerlendirme
Yazım dilinin sadeliği ve anlaşılabilirliği
İhtiyaca cevap verme
Tavsiye edilebilirlik
Genel Değerlendirme
Kısa açıklama
Bu makale sizi bilgilendirmek adına tam olarak yardımcı oldu mu veya eksiklikleri var mı? Lütfen buna göre bir değerlendirme bırakınız.
75 %
Güzel
Kullanıcı oyu 0 İlk oy kullanan siz olun !

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

İlginizi Çekebilir

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi Analizi 2017

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi Analizi 2017 yılının başvuru puan…