Ana sayfa Sınavlar 2017 Adıyaman Üniversitesi BESYO Özel Yetenek Sınavı 2017

Adıyaman Üniversitesi BESYO Özel Yetenek Sınavı 2017

322
Adıyaman Üniversitesi BESYO Özel Yetenek Sınavı 2017

Adıyaman Üniversitesi BESYO Özel Yetenek Sınavı 2017 yılının kılavuz, duyuru, kontenjan ve koordinasyon parkuru açıklanmıştır. Makalemizi okuyarak gerekli bilgilere ulaşabilirsiniz.

Adıyaman Üniversitesi BESYO

 

Başvuru Koşulları

 1. C. veya K.K.T.C vatandaşı olmak,
 2. Başvuru tarihinde mezun veya mezun olabilir durumda olmak (kesin tarihlerde mezuniyet belgesini beyan etmeyen aday kayıt hakkını kaybeder)
 3. 2017 YGS sınavında puan türlerinden herhangi birinden (YGS1, YGS2, YGS3, YGS4, YGS5, YGS6) en az 150 puan almış olmak.(Milli Sporcular için en az 7 ülkenin katıldığı organizasyon belgesini ibraz etmiş olmak).
 4. Başka bir Yükseköğretim kurumundan disiplin suçları nedeniyle çıkartılmamış ve/veya Gençlik Hizmetleri Spor İl Müdürlüğünden 6 aydan fazla disiplin cezası almamış olmak.
 5. Sağlık Raporu (Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulunda verilen uygulamalı ve teorik eğitim-öğretime devam edebilmeye ve mesleki uygulamaları sürdürebilmeye engel teşkil edebilecek herhangi bir engeli, kronik hastalığı, konuşma ve fiziksel bir sağlık problemi olanlar müracaat edemezler. Bu nedenle kesin kayıt hakkı kazanan adaylardan işitme, görme, konuşma ve herhangi bir fiziksel yetersizliği olmadığına dair tam teşekküllü bir hastaneden sağlık heyeti raporu istenecektir.)
 6. 2017 ÖSYS’de Merkezi Yerleştirme Sistemi ile herhangi bir yükseköğretim programına kayıt hakkı kazanan adaylarda bu sınava başvurabilirler.
 7. 2016 ÖSYS’de YGS/LYS puanı ve Özel Yetenek sınavı sonucu bir örgün yükseköğretim programına yerleştirilmiş adayların ortaöğretim başarı puanları ile ilgili katsayılar yarıya düşürülecektir. Bu kural Açıköğretimin kontenjanlı programları içinde geçerlidir. Sınavsız geçiş ile meslek yüksekokulları veya açıköğretimin kontenjanı bulunmayan programlarına 2015 ÖSYS’de yerleştirilen adaylara bu kural uygulanmayacaktır.

İstenecek Belgeler

 1. Başvuru Formu (2 adet) (Web Üzerinden on-line başvuru tamamlandıktan sonra, bölüm tercihi ile kişisel bilgileri içeren ve başvuru bitiminde çıktısı alınarak aday tarafından imzalanacak olan başvuru formu),
 2. Lise Diploması ya da Fotokopisi (mezun olunan okul müdürlüğü veya noter tarafından onaylı, Aslı ibraz edildiğinde fotokopisi kabul edilir),
 3. 2 Adet vesikalık fotoğraf (Son altı ay içerisinde çekilmiş olmalı),
 4. Nüfus Cüzdan Fotokopisi,
 5. 2017 Yılına ait YGS Sonuç Belgesi Fotokopisi,
 6. Spor alan/kod mezunlarının durumlarını gösteren belge (noter ya da mezun olunan okul müdürlüğü tarafından onaylı),
 7. Milli Sporcular için Spor Genel Müdürlüğü (SGM) ya da ilgili Spor Federasyonu tarafından verilen onaylı milli sporcu olduğunu gösteren belgenin aslı,
 8. Sporcu özgeçmiş durumunu gösteren belgeler (Ulusal veya Uluslararası sportif faaliyetlerde yer alan belgeleri ilgili Federasyon ya da Spor Genel Müdürlüğü (SGM) tarafından onaylı olmalı ve bu belgelerin aslının ibraz edilmesi zorunludur. Sporcu Özgeçmiş Puan tablosu ADYÜ web sayfamızdan “Sınav Kılavuzu” ile birlikte ilan edilecektir).

Adıyaman Üniversitesi BESYO Özel Yetenek Sınavı 2017 Kılavuzu

KILAVUZ

 

Değerlendirme
Yazım dilinin sadeliği ve anlaşılabilirliği
İhtiyaca cevap verme
Tavsiye edilebilirlik
Genel Değerlendirme
Kısa açıklama
Bu makale sizi bilgilendirmek adına tam olarak yardımcı oldu mu veya eksiklikleri var mı? Lütfen buna göre bir değerlendirme bırakınız.
75 %
Güzel
Kullanıcı oyu 0 İlk oy kullanan siz olun !

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

İlginizi Çekebilir

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi Analizi 2017

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi Analizi 2017 yılının başvuru puan…